ביקור נשיא הונדורס בישראל -   , חואן אורלנדו הרננדס, בישראל  28-30 באוקטובר 2015   :הצהרה משותפת

 

ישראל והונדורס חולקות ידידות והערכה משותפת המשתקפות ביחסים הבילטרליים הקרובים בין המדינות.


ביקורו של נשיא הונדורס, חואן אורלנדו הרננדס (Juan Orlando Hernández) (בוגר מש"ב - המרכז לשיתוף פעולה בינ"ל במשרד החוץ, הראשון שהגיע לתפקיד ראש מדינה) בראש משלחת רמת דרג הכוללת את שר החוץ, שר ההגנה, שר החקלאות, שר התשתיות הלאומיות ורמטכ"ל צבא הונדורס, מעיד על היחסים הקרובים בין המדינות ועל החשיבות שרואות ישראל והונדורס בקידום היחסים הבילטרליים והעמקתם.


הונדורס הוכיחה בעבר את מחויבותה לביטחון מדינת ישראל וממשיכה לתמוך בזכותה של ישראל לחיות בביטחון, ולהגיע לשלום עם שכניה. נשיא הונדורס קרא לצדדים לחזור לשולחן המו"מ ברוח פתרון שתי מדינות לשני עמים.

 


ישראל עוקבת אחרי מאמצי ממשלת הונדורס להתמודד עם האתגרים מולם ניצבת ומברכת אותה על הצלחותיה בתחום המאבק באלימות בסחר בסמים ובפשע המאורגן, כמו גם בשחיתות ובאי מיצוי הדין, תוך שיתוף פעולה עם ארגון מדינות אמריקה (OAS) באמצעות כוח המשימה לתמיכה במאבק בשחיתות ובאי מיצוי הדין ותרומה לחיזוק שלטון החוק בהונדורס (MACCIH).


הונדורס מקדמת אג'נדה אזורית עם שכנותיה בהסכמים בילטרליים ותוכנית "ברית השגשוג", כמו גם פרויקטים כלכליים לאומיים כגון גשר יבשתי בין האוקיאנוס השקט לאוקיאנוס האטלנטי ובניית מרכזים לוגיסטיים לקידום הסחר העולמי.


כבוגר מש"ב, ציין נשיא הונדורס את חשיבות הסיוע הישראלי לפיתוח הונדורס באמצעות הכשרות של מאוד אזרחי הונדורס בקורסי מש"ב בישראל ובהונדורס.


ישראל תמשיך לשתף פעולה עם הונדורס, כמו שעשתה לאורך שנים, בתחומי החקלאות, החינוך, הבריאות, המדע והטכנולוגיה וניהול המים בעיקר לאור הבצורת הקשה הפוקדת את הונדורס בשנה האחרונה.


בימים אלו ממש מתקיים בהונדורס קורס ניהול מים לחקלאות שמעביר מומחה ישראלי, ומשלחת נוספת צפויה לצאת בשבועות הקרובים לטגוסיגלפה על מנת לחלוק עם הונדורס את הידע הישראלי בהתמודדות עם המדבור והמחסור במים לחקלאות ולשתייה.


שיתוף הפעולה החקלאי עם הונדורס יתמקד בנושאי ניהול מים והשקיה, בקר לחלב, זרעים משופרים וסיוע לוגיסטי לחקלאים. ישראל גם תחלוק עם הונדורס את הידע שצברה בנושא ביטחון אזרחי ובנושאי ביטחון סייבר.


ביקור זה של נשיא הונדורס מהווה נדבך חשוב בשדרוג היחסים בין המדינות וסמל לידידות בין העמים החולקים ערכים משותפים המבוססים על דמוקרטיה, זכויות אדם, מדינת חוק ושאיפה לפיתוח, צמיחה ושלום.

 

צילום  :מירי שמעונוביץ

 

 

 

 

 

 

 

 

פתיחה מחודשת של שגרירות ישראל במצרים

שגרירות ישראל במצרים חוזרת לפעול היום (09/09) לאחר 4 שנים, אשר במהלכן "צונאמי" שטף את המזה'ת ושינה את פניו לעד. בעקבות אירועים דרמתיים שהתחוללו בקהיר, היום בדיוק לפני 4 שנים, הדיפלומטים הישראלים נאלצו לעזוב את השגרירות הישראלית. בארבע השנים האחרונות, נאלצו לעבוד הדיפלומטים הישראלים בתנאים מורכבים והמעבר לשגרירות לבטח יקל על הפעילות הדיפלומטית השוטפת.

 

 

משלחת בראשות מנכ"ל משרד החוץ, ד"ר דורי גולד, הגיעה היום לקהיר לציין את האירוע החגיגי. את הטקס כיבדו בנוכחותם סגן ראש הטקס המצרי, שגריר ארה"ב במצרים, וכן עובדי שגרירות ישראל בקהיר בראשות השגריר חיים קורן. לאחר טקס הרמת הדגל הישראלי ונאומי הבכירים, הוסר הלוט משלט השגרירות וסמל מדינת ישראל. האירוע נחתם בשירת התקווה וכן ההמנון המצרי.

 

מנכ"ל משרד החוץ, ד"ר דורי גולד: "תחת הנהגתם של רה'מ בנימין נתניהו ונשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, הצלחנו להדוף את האיומים ואנו עובדים ביחד למען יציבות ושגשוג במזה'ת. מצרים תמיד תהיה המדינה הגדולה והחשובה ביותר באזורנו, ואין פלא שבעולם הערבי נהוג לקרוא למצרים "אום אלדוניה" - אם העולם."

 

אנו לקראת ראש השנה, תקופה של התחלה חדשה, והאירוע המתקיים בקהיר הינו התחלה חדשה גם הוא. מקהיר מאחלים מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד ופמלייתו, יחד עם שגריר ישראל במצרים חיים קורן, שנה טובה וחתימה טובה.

 

 

 

 

 

 

שישגרירות: הרצאה ביום שישי בשגרירות יפן בישראל


נושא ההרצאה: "לא רק "האראג'וקו סטייל" - אופנה עכשווית וסגנון חיים של נשים ביפן


ההרצאה תסקור את תרבות האופנה המתחדשת של יפן, לרבות טרנדים ומותגים בולטים – מה מעניין, מה חדש ומה אולי יגיע גם אלינו?

 

תאריך: 11 בספטמבר 2015 | שעה: 11:00 | משך ההרצאה: כשעה וחצי | מקום: שגרירות יפן, מגדל המוזיאון קומה 19, רח' ברקוביץ 4, תל אביב


כניסה ללא תשלום ומותנית בהרשמה מראש: https://goo.gl/LyrB64

 

לא רק "האראג'וקו סטייל": אופנה עכשווית וסגנון חיים של נשים ביפן

 

למרות שהקימונו היפני המסורתי מאוד מפורסם בעולם, האופנה היפנית העכשווית לא באמת מוכרת לרבים. למעשה, האופנה העכשווית ביפן היא באמת משהו שאסור לפספס.


תרבות אופנה בוגרת כבר נוצרה, כשהיא מתחדשת באופן יומיומי כשהיא מונעת בעיקר מעניין רב של נשים.


קשה לדמיין שיש יותר מ-1,000 מותגי אופנה שמוכרים בגדים באיכות גבוהה ועיצוב מעולה רק ביפן. גם מפתיע לגלות כי ישנם כ-100 סוגים של מגזיני אופנה חודשיים שמתפרסמים ביפן, המספקים שפע מידע עדכני על כיצד להתאים את הבגדים, את איפור והתסרוקת שלך, כמו גם על מסעדות, אוכל, נסיעות וכו'. ברחבי יפן כולה ובמיוחד בטוקיו, אפשר למצוא אינספור חנויות-קונספט, חנויות של מוצרי סגנון חיים ומסעדות אופנתיות - להנאתן של הלקוחות.


בהרצאה, נוכל לראות דוגמאות של האופנה האחרונה והעכשווית ויוצג סגנון חיים של נשים ביפן. כמו כן נחשף לסוד איכותם הגבוהה של המותגים היפניים.


אודות המרצה:
הגב' סאיאקה מייאג'י, בוגרת תואר ראשון


באוניברסיטת קיאו, ובעלת תואר שני בניהול עסקים באוניברסיטת בונקה לאופנה בטוקיו. היא עוסקת בייצוא וקידום אופנה יפנית לעולם.


ההרצאה ביפנית עם תרגום סימולטני לעברית.


כניסה ללא תשלום ומותנית בהרשמה מראש.


הרשמה | REGISTRATION

https://goo.gl/LyrB64

יום שישי 11 בספטמבר, 2015 בשעה 11:00 | שגרירות יפן מגדל המוזיאון רחוב ברקוביץ 4, קומה 19, תל אביב

 

 

 

 

ביום שישי 4.9.15 התקיימה בבית של מר שמואל שליזנגר קונסול כבוד של מדינת קרואטיה, בסביון, מסיבת חברים אליה הוזמנו אנשיי חברה, אנשיי עסקים וצורכי תרבות

 

בפגישה השתתף חנן גודר – שגריר לדרום סודן יו"ר ועד עובדים משרד החוץ ירושלים וגם העיתונאי נח הלפרין, שנשא דברי ברכה וכן מר מרק גל יו"ר ומנכ"ל פורום ירושליים לשלום צודק ועתיד האנושות שנשא דברי ברכה וקישור.

 

עו"ד מיקו מנחם, היסטוריון, נשא דברים בנושאי – "אבני דרך בתולדות יהודי ספרד".

 

עו"ד מיקו מנחם, ובהיותו בעצמו צאצא של מגורשי ספרד ודובר לדינו כשפת אם סקר את הנפשות הפועלות באותה תקופה, מנהגים, מסורת, פתגמים והביע בדבריו התייחסות כמעט אישית לכל נושא הנקרא יהדות ספרד, והקורות אותה, שזר בדבריו אגדות וסיפורים הן מאותה תקופה והן מימינו אלה.

 

הרצאתו / שיחתו של עו"ד מיקו מנחם זכתה להתעניינות ותהודה רבה בקרב המשתתפים.


מאליו יובן שללא האירגון, האירוח, והאווירה שבאו לידי ביטוי בפעילותו של קונסול הכבוד מר שמואל שלזינגר לא הייתה הצלחת המפגש כל כך ניכרת.

 

למותר לציין שהתקרובת והאווירה הלבבית שהקרין המארח מר שמואל שלזינגר, היו מעל ומעבר למצופה ולמקובל באירועים מסוג זה.

 

ועל כך שלוחה לו ברכת יישר כח.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 פרסים לסדרת האנימציה המקורית של שגרירות ישראל בטוקיו בפסטיבל פרסום בינ"ל

 

שגרירות ישראל בטוקיו זכתה (6/5) להישג בינ"ל מכובד עבור סדרת אנימציה מקורית שהפיקה בדמות 3 פרסים בפסטיבל הפרסום היוקרתי World Media Festival הנערך בהמבורג, גרמניה. סדרת האנימציה כוללת 7 פרקים המתארים את מסען של שתי אחיות יפניות לישראל, וחושפת את ישראל לציבור היפני באמצעות תרבות הפופ המקומית.

 

הסדרה משודרת בערוצי היוטיוב והפייסבוק של השגרירות, כדרך להגיע לקהל היפני הצעיר באמצעות המדיה החדשה. פרוייקט זה, הראשון מסוגו ביפן מטעם שגרירות, זכה לחשיפה תקשורתית רחבה שהביאה לכ-400,000 צפיות לפרק הראשון. להלן הלינק לסדרה (קיימות כתוביות באנגלית):

 

https://www.youtube.com/watch?v=UFT22S9euEI&index=1&list=PLpWlKt7kk4pyc5fH29kSS3B-KLGKPlAR4

 

פסטיבל הפרסום World Media Festival מתקיים מאז שנת 2000, ומודד מקוריות ואיכות בתחומי הפרסום, תקשורת ותיירות. השנה נרשמו לפסטיבל כ-900 מועמדים מ-37 מדינות, ושגרירות ישראל בטוקיו גרפה 3 פרסי כסף (SILVER AWARD) בקטגוריות: "יחסי ציבור לעיר/מחוז/מדינה", "תיירות/אנימציה" ו"קמפיין אינטרנט". זכיית השגרירות בפרס היוקרתי הינה דוגמה נוספת ליצירתיות של משרד החוץ והדיפלומטים הישראלים בקידום פעילויות של דיפלומטיה ציבורית.

 

https://youtu.be/OpZkfjIkdKk?list=PLpWlKt7kk4pyc5fH29kSS3B-KLGKPlAR4

 

 

https://youtu.be/o9CaP0X_tR0?list=PLpWlKt7kk4pyc5fH29kSS3B-KLGKPlAR4

 

בתמונה

דובר שגרירות ישראל בטוקיו, רונן מדזיני, אשר יזם והוביל את הפרוייקט, קיבל את הפרס בשם השגרירות באירוע החגיגי בהמבורג