לראשונה: חגיגות ענק לישראל בכל רחבי ארה"ב

3 במאי - מיאמי
10 במאי - לאס וגאס
17 במאי - לוס אנג'לס
31 במאי ניו יורק ובוסטון

 

ארגון ה IAC צופה למעלה מ 50,000 משתתפים ברחבי היבשת רחובות ניו יורק יהפכו לשדרות רוטשילד, מטס ישראלי בשמי לוס אנג'לס

 

ביום ראשון בליל שעון ישראל, נערך פסטיבל ענק בלוס אנג'לס- Celebrate Israel, בהשתתפות 20 אלף ישראלים אמריקאים. ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC ) שמארגן את הפסטיבלים עבור הקהילה, הביא ללוס אנג'לס את "ישראל" במגוון מיצגי ענק כמו מנהרות הכותל, שוק מחנה יהודה, מטס חיל האוויר בשמי לוס אנג'לס ועוד. אירועי Celebrate Israel של הקהילה הישראלית האמריקאית מתקיימים השנה לראשונה בחמישה מוקדים שונים ברחבי ארה"ב במהלך חודש מאי: מיאמי, לאס וגאס,לוס אנג'לס, ניו יורק ובוסטון. באירועים מופיעים ריטה, שלומי שבת, אתניקס ואמנים נוספים. שגיא בלשה, מנכ"ל הארגון ה- IAC: ״הפסטיבלים יעניקו לעשרות אלפי המשתתפים מחוף לחוף את האפשרות לחגוג את ישראל ביום שלם שכולו חוויה המציגה את היפה והטוב שבישראל. הפסטיבלים, שהם נדבך מרכזי בפעילות הענפה של ה IAC ברחבי ארה"ב, יסייעו לרתום את הקהילה הישראלית-אמריקאית והיהודית לאקטיביזם פרו ישראלי הנחוץ היום, יותר מבעבר, לאור התגברות האנטישמיות וניסיונות הד-לגיטימציה לישראל ברחבי ארה"ב ובעולם כולו״.

 

פרטים נוספים:

עם התרחבות הארגון והתעצמות הקהילה הישראלית-אמריקאית, יקיים ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית ה IAC, לראשונה חגיגות למדינת ישראל ב חמישה פסטיבלים המוניים ברחבי ארה"ב. פסטיבלי יום העצמאות, שיתקיימו במהלך חודש מאי השנה, הינם הפעילות היהודית הגדולה ביותר בצפון אמריקה, וצפויים לקחת בה חלק למעלה מ 50,000 ישראלים-אמריקאים. המוקדים בהם יערכו הפסטיבלים נבחרו בהתאם לגודלה של הקהילה הישראלית באזור: לוס אנג'לס, ניו יורק, בוסטון, פלורידה ולאס ווגאס.

 

הארגון יביא למרכזי הערים בארה"ב את הרוח הישראלית: הכותל המערבי ומנהרות הכותל, שוק מחנה יהודה, את חוף ימה של תל אביב, מגדל דוד, ים המלח, מאהל בדואי במדבר יהודה ועוד. לצד ביתן הטכנולוגיה, גרפיטי ישראלי, ביתן הנוער "בר מצווה ועוד" תצוגות אפנה ועוד, יופיעו אומנים ישראלים מובילים בפני עשרות אלפי ישראלים אמריקאים וביניהם: שלומי שבת, ריטה, אתניקס ואמנים נוספים.

 

ההערכה היא כי ברחבי ארה"ב מתגוררים בין 500-800 אלף ישראלים מה שהופך אותה לקהילה הישראלית הגדולה בעולם מחוץ למדינת ישראל. ארגון הקהילה הישראלית אמריקאית (IAC), הארגון אשר יפיק את הפסטיבלים, פועל כיום בשישה מרכזים בארה"ב כולל בניו-יורק, בוסטון, מיאמי, לאס וגאס לוס אנג'לס ומרכז בוושינגטון די.סי. אשר נפתח בימים אלו ממש.. ה- IAC נוסד בשנת 2007 במטרה לגבש ולאחד את הקהילה הישראלית לצורך חיזוקה של מדינת ישראל, הבטחת הזהות של הדורות הבאים של ישראלים החיים בארה"ב ולבניית גשר עם הקהילה היהודית-אמריקאית. בנוסף להפקת פסטיבלי יום העצמאות ברחבי היבשת , הארגון אחראי לפעילות ענפה בתחומים רבים. לפעילויות אלו נחשפים כ 100,000 איש מידי שנה.

 

לפרטים נוספים: www.celebrateisraelfestival.com

 

 Photo   Linda Kasian