אלונה ברקת קיבלה אות "שגרירת שלום בספורט" ובעטה את בעיטת הפתיחה לשחקני נבחרת השלום, כוכבי ליגת העל בכדורגל: גילי ורמוט, עומר דמארי, עומרי גלזר, איתן טיבי, דניאל ליפשיץ, דוד קלטיס, יוגב אזוהרוי, איתמר ניצן, נאור פסר, חגי גולדנברג, מוחמד זבידאת ורמזי ספורי

יחד עם נבחרת שגרירי העולם וראשי ערים

בפתח האירוע, שחקני הנבחרות עמדו יחד עם מאות הילדים עמדו לדקת מחיאות כפיים לזכר הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, כנהוג במגרשי כדורגל ברחבי העולם. לאחר מכן התקיים הטקס המרכזי במהלכו הוענק אות שגרירת שלום לגברת אלונה ברקת

שחקני קבוצות ליגת העל בכדורגל, שגרירים וראשי ערים השתתפו הבוקר יחד עם כ-800 ילדים ערבים ויהודים, ישראלים ופלסטינים מישובים שונים ברחבי ישראל והגדה המערבית באירוע הכדורגל של מרכז פרס לשלום ולחדשנות – מונדיאל השלום 2017, טורניר מיוחד וחגיגי בסימן של שלום, סבלנות וקבלת האחר שהתקיים היום (שלישי) באצטדיון עירוני הרצליה.

האירוע נפתח במחווה מרגשת- דקת מחיאות כפיים לזכרו של שמעון פרס ז"ל בהשתתפות כלל השחקנים והילדים. הגב' אלונה ברקת קיבלה את אות שגרירת שלום בספורט של מרכז פרס, ובעטה את בעיטת הפתיחה של המונדיאל בהמשך לפעילותה למען קידום סבלנות וסובלות בספורט הישראלי.

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, בירך את המשתתפים והודה לכל מי שהגיע לאירוע: "כוכבי ליגת העל בכדורגל שהגיעו היום הם הדוגמא לשיתוף פעולה אמיתי". עוד הוסיף חמי פרס כי "האירוע הזה בא להראות שמה שנראה בלתי אפשרי – הוא אפשרי. הילדים שמשתתפים באירוע לומדים להכיר אחד את השני, לכבד אחד את השני ולעבוד יחד – בצוות. גם הם הוכחה שהבלתי אפשרי – אפשרי. הערכים שלנו, של מרכז פרס לשלום ולחדשנות, אותם אנחנו מטמיעים בחיי היום-יום של הילדות והילדים שמשתתפים בפרויקט הם עבודת צוות, סבלנות וסובלנות".

"לראשונה, אנחנו מקיימים את האירוע ללא אבי, הנשיא התשיעי שמעון פרס. אבל למרות חסרונו, אני רואה את רוחו ואת חזונו על המגרש ובעיני הילדים – ומבטיח שנמשיך לעד לקיים את מורשתו, שלעולם לא תיפסק".  

 

 

 

מונדיאל השלום, אשר מתקיים בכל שנה, נפתח במשחק ראווה ייחודי בו שיחקו שחקני ליגת העל בכדורגל, שגרירים וראשי ערים ב"נבחרות שלום" נגד ילדים ישראלים ופלסטינים. בנבחרת השלום של כוכבי ליגת העל שיחקו: גילי ורמוט, עומר דמארי, עומרי גלזר, איתן טיבי, דניאל ליפשיץ, דוד קלטיס, יוגב אזוהרוי, איתמר ניצן, נאור פסר, חגי גולדנברג, מוחמד זבידאת ורמזי ספורי.

בנבחרת השלום של השגרירים שיחקו: שגרירסין, פינלנד, קנדה, סלובניה, אירלנד ווליטא ונציגים מה-USAID, ושגרירויות: ארצות הברית, אוסטרליה , צרפת, בלגיה, איטליה ובריטניה.

אליהם הצטרפו ראש ערים ומועצות מקומיות מטעם המרכז לשלטון המקומי ובהם: שימי אוליאל ראש מועצת כוכב יאיר, מוחמד ותד ראש מועצת ג'ת, טל גורקי ראש מועצת פרדסיה, ראש עיריית טייבה עו"ד שועאע מנסור מסארוה, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ראש מועצת אבו גוש עיסא ג'בר, וראש מועצת קרני שומרון יגאל להב. 

מוחמד וטד, ראש מועצת ג'ת בירך את המשתתפים ואמר: "אנחנו, כמנהיגי המגזר הערבי, יודעים שאנחנו צריכים לשמש דוגמא לכלל הציבור. יהודים וערבים יושבים יחד, זה לצד זה, באצטדיוני הכדורגל – ומרכז פרס לשלום ולחדשנות מציג חזון שבו שני העמים חיים יחד, זה לצד זה. האירוע הזה חשוב כדי לאפשר את הדו קיום, להוכיח שאפשר לשחק בלי אפליה ובלי גזענות, אני מאחל לכולם יום מוצלח – ושנחיה יחד בדו קיום במדינה הקטנה שלנו".

 

 

 

משה פדלון ראש העיר המארחת הרצליה וחבר הנהלת מרכז השלטון המקומי אמר באירוע: "עיריית הרצליה והרשויות המקומיות מקיימות מדי יום את המורשת של פרס ומאמינות שהספורט מהווה גשר בין תרבויות ומחלוקות. התושבים שלנו חיים בכבוד וידידות זה לצד זה ואנחנו מעודדים ערכים אלו במערכות החינוך שאנו מפעילים ובחיים העירוניים".

 

צילום   סילביה גולן