פרויקט תגלית קיים היום (ראשון 30.4.17) אירוע קבלת פנים חגיגי לכבוד מייקל שטיינהרדט, יושב ראש ומייסד משותף של הפרויקט,  אשר נבחר להדליק את משואת יהדות התפוצות בערב יום העצמאות בהר הרצל.

 

האירוע התקיים בבית הנסן בירושלים במעמד הקהילה העסקית של תגלית, בני משפחתו של שטיינהרדט, שותפים לדרכו, ידידים, בוגרי תגלית ותורמים מרחבי העולם. ביניהם: לן רוזן- מנכ"ל ברקליס ישראל, יוסי ביילין, יורם טיץ- מנכ"ל שותף ארנסט אנד יאנג, ח"כ רועי פולקמן, חגי אליצור- משרד התפוצות, נתן שרנסקי- יו"ר הסוכנות היהודית, אלן הופמן- מנכ"ל הסוכנות היהודית, פרופ' גיל טרוי, אביעד פרידמן- יו"ר החברה למתנ"סים, ח"כ אלעזר שטרן, דוד גאפל- מהל קרן שוסטרמן בישראל, טובה דורפמן- מנהלת קרן שטיינהרדט בישראל, שמשון שושני- המנכ"ל הראשון של תגלית, גידי מרק- מנכ"ל תגלית ועוד.

 

 

 

מייקל (מיכאל שטיינדהארט), איש עסקים ופילנטרופ מוביל, יו"ר פרויקט תגלית ידליק משואה בערב יום העצמאות בסימן יובל לשחרור ירושלים. שטיינדהארט אחראי על הבאת 600,000 צעירים יהודים מרחבי העולם ארצה, חיזוק זהותם היהודית וחיבורם למדינת ישראל. בכך יהיה שטיינדהאט למשיא המשואות השני אי פעם שאינו תושב המדינה, כאשר הראשון לעשות זאת  היה גם הוא המייסד השותף של תגלית - צ'ארלס ברונפמן.

תגלית תציין השנה את הגעתה ל- 600,000 משתתפים צעירים שהתחברו באמצעותה לישראל בכלל ולירושלים בפרט, החוגגת 50 שנה לאיחודה. 600,000 הינו מספר ייחודי וסמלי – המייצג את מספר היהודים שחיו במדינת ישראל עם היווסדה.

 

 

 

 

גידי מרק, מנכ"ל תגלית ציין כי "למעשה, מייקל סטיינדהארט חיבר יותר צעירים יהודים לישראל מאשר כל אדם אחר ב- 17 שנות קיומה של תגלית ועשה יותר מכל יהודי בדור האחרון, למען חיבור דור העתיד של העם היהודי לשורשיו ולמקורותיו. הענקת הזכות והכבוד בהדלקת המשואה תהווה הכרזה של מדינת ישראל לפיה היא מכירה בברית שבינה לבין העם היהודי בתפוצות ומוקירה אותו, דווקא בתקופה שבה נשמעות טענות על פער הולך וגבר בין יהדות התפוצות למרכז העם היהודי. עשייתו של מייקל סטיינדהארט הינה לאבן פינה לכל אלו בתפוצות ובארץ העושים למען בניית עתיד משותף לכל יהודי העולם".

 

צילום  סילביה גולן