החברה הישראלית למדליות ולמטבעות חשפה היום (רביעי) את המדליה הממלכתית לזכרו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס ז"ל בטקס שנערך במרכז פרס לשלום ולחדשנות. 
המדליה הוענקה לבנו חמי פרס, יו"ר המרכז, שאמר בהתרגשות: "
אבא שלי קיבל מדליות רבות בחייו, ואני בטוח שאת זאת הוא היה מבקש להעניק לעם ישראל"

 

 

החברה הישראלית למדליות ולמטבעות העניקה היום (רביעי) את המדליה הממלכתית לזכרו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס ז"ל לבני משפחתו במרכז פרס לשלום ולחדשנות. המדליה הוענקה לבנו של שמעון פרס, חמי, בטקס מרגש שנערך במרכז שביפו בשעה 15:00. 

 

המדליה הממלכתית יוצרה בישראל ומונפקת במהדורות מיוחדות בזהב, כסף וארד כאשר בפנים המדליה הוטבע דיוקנו של שמעון פרס, לצד הכיתוב "איש חזון ומעש" – בשפות עברית ובאנגלית. בגב המדליה הוטבע ציור סכמתי של מרכז פרס לשלום ולחדשנות ויונת השלום עם ענף עץ הזית, וציטוט של פרס על הקמת מדינת ישראל: "מדינת ישראל אינה פרי נס היא פרי חזון". על עיצוב המדליה היה אחראי המעצב ראובן נוטלס.

 

מנכ"ל החברה הישראלית למדליות ולמטבעות, ארתור בוקסר, העניק את המדליה לחמי פרס ואמר: "אני מתכבד להעניק לך את המדליה הראשונה של נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס. עיצוב המדליה היה מרגש במיוחד עבורנו. פועלו של אביך היווה השראה למדליה".

 

 

 

חמי פרס הודה למנכ"ל החברה הישראלית למדליות ולמטבעות בשם המשפחה ואמר: "תודה רבה, זה מאוד מרגש, אבא שלי תרם כל חייו למדינת ישראל. הוא קיבל מדליות רבות בחייו ואני בטוח שאת זאת הוא היה מבקש להעניק לעם ישראל".

 

המדליה הממלכתית מיוצרת בישראל בהנפקת החברה הישראלית למדליות ולמטבעות. מנציחה את שמעון פרס, מאבותיה המייסדים של מדינת ישראל, ראש ממשלתה ונשיאה התשיעי, שהקדיש את חייו לשירות מדינת ישראל ובמשך למעלה משישה עשורים פעל נמרצות וקידם תחומי עשייה ביטחונית וציבורית.

 

 

 

 

 פייסבוק The peres center for peace

 

תמונה קרדיט: מרכז פרס לשלום ולחדשנות.

תמונות של המדליות. 
קרדיט: באדיבות החברה הישראלית למדליות ולמטבעות.