שנה לאחר צוק איתן חברת נירלט מקימה מפעל חדש בקיבוץ ניר עוז בעוטף עזה

החברה תשקיעה 24 מיליון ₪ בהקמת מפעל לייצור צבעי שמן, כולל השקעת קיבוץ ניר עוז במבנה

 

"על-אף השלכות צוק איתן והמצב ביטחוני  נירלט ממשיכה להתבסס ולצמוח"


.יוצאת במהלך שיווקי אסטרטגי רחב היקף בהשקעה של כ-4.5 מיליון ₪.

 

שנה לאחר מבצע צוק איתן ועל-אף השלכות המצב ביטחוני, חברת נירלט ממשיכה להתבסס ולצמוח ומקימה מפעל חדש בקיבוץ ניר עוז, בעוטף עזה. החברה תשקיעה 24 מיליון ₪ בהקמת מפעל לייצור צבעי שמן, כולל השקעת קיבוץ ניר עוז במבנה.

 

שוק צבעי התעשייה, המורכב מצבעים לתעשייה כבדה וקלה וצבעים על-בסיס שמן לצביעת מתכות, מוערך בכ-500 מ' ₪ בשנה. תחום זה הינו אחד ממנועי הצמיחה של נירלט וההשקעה הנרחבת בהקמת מפעל חדש תאפשר בעתיד להכפיל את כושר הייצור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המפעל החדש לייצור צבעים על בסיס שמן ימוקם בצמוד למפעל נירלט הנוכחי שהקמתו החלה בשנת 1981. המפעל החדש יוקם על-שטח של 4.5 דונם מתוכו 1.5 דונם בנוי בהשקעה של כ-24 מיליון ₪, כולל השקעת קיבוץ ניר עוז במבנה. באתר הדרומי של נירלט מועסקים כ-200 עובדים. המפעל החדש ייצר פרנסה לעובדים רבים נוספים מאזור הדרום בכלל ועוטף עזה בפרט.

 

המפעל החדש נבנה בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם אשר כוללות אוטומציה של תהליכים תוך שמירה על איכות הסביבה. הטכנולוגיה מאפשרת שליטה מלאה על האוויר הנכנס למפעל והיוצא ממנו, מה שמאפשר ייצור מוצרים איכותיים אשר לא מושפעים מגורמים חיצוניים. כל זאת, לצד מערכת RTO ייחודית במפעלי צבע בארץ, המטפלת בפליטות לאוויר ומסלקת אותן כנדרש על-פי דרישות המשרד להגנת הסביבה. בזכות איכות הייצור הגבוהה במפעל, בעתיד ניתן יהיה להחליף את מוצרי היבוא האיכותיים ובכך להגדיל אף יותר את התוצרת המקומית.

 

עודד פרנקל, מנכ"ל נירלט מסר: "מפעל נירלט מרוחק כ-2 ק"מ בלבד מגבול רצועת עזה וסובל במשך שנים רבות מהתקפות טרור ב"טיווח ישיר". חברת נירלט רואה את עצמה בשליחות ציונית בגבול המדינה. זה מתחיל בעובדים, אשר חרף הסיכונים מגיעים ועובדים גם כשהפצמ"רים נופלים בתוך המפעל, ממשיך להנהלת החברה שלמרות הקשיים, ממשיכה להוביל את נירלט להמשך פיתוח וצמיחה ומגיע עד בעלי החברה, שתומכים באופן מלא בפעילות ובהשקעות שהחברה מבצעת".

 

לדברי פרנקל: "הקמת המפעל החדש בהחלט מדגישה את השליחות שלנו כחברה. חשוב לזכור, שלמרות כל האילוצים הביטחוניים, נירלט לא מפסיקה לייצר ולספק את צרכי הלקוחות. נירלט ממשיכה להתפתח והקמת המפעל הינו חלק מהדרך להמשיך לצמוח. המפעל המוקם הינו בעל טכנולוגיה מהמתקדמות בעולם גם מבחינת כושר ואיכות הייצור וגם מבחינת השמירה על איכות הסביבה והאדם, ערך שמאוד חשוב לנו".

 

כחלק מהרצון להמשיך להתבסס ולצמוח, נירלט חידדה לאחרונה את האסטרטגית המותג תחת "מי שצובע יודע", מעטפת שיווקית המחזקת את ערכי המקצועיות והמומחיות. בנוסף יצאה במהלך שיווקי רחב היקף בהשקעה של כ-4.5 מיליון ₪, במסגרתו נבחר השחקן טל פרידמן לשמש כפרזנטור של החברה ולהוביל את הקמפיין הפרסומי שלה שמעביר את ערכי המותג: מקצועית, מומחיות, איכותיות, רעננות, חדשנות וישראליות כשהמסר המרכזי הוא: "למה סתם לצבוע כשאפשר לנרלט".

 

לדברי שיר זכאי, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בנירלט: "נירלט, אשר צמחה מהשטח ומהעבודה מול אנשי המקצוע, מחזקת את ערך המקצועיות שעליו התבססה צמיחתה ועליו נבנתה העוצמה המרכזית שהפכה את נירלט למה שהיא היום. המקצועיות מתבטאת בכל הרבדים: בשירות מול אנשי המקצוע, באספקת המוצרים, בשטח מול בתי המסחר וכמובן מול הצרכנים הפרטיים והאדריכלים. אותה מקצועיות באה לידי ביטוי בראש ובראשונה באיכות המוצרים הבלתי מתפשרת שלנו כדוגמת משפחת צבעי הנירוקריל EXTRA בעלי הכושר כיסוי וההסתרה הגבוהים בשוק".

 

 

 

 צילום דן לב/ שי שמואלי