פתיחה מחודשת של שגרירות ישראל במצרים

שגרירות ישראל במצרים חוזרת לפעול היום (09/09) לאחר 4 שנים, אשר במהלכן "צונאמי" שטף את המזה'ת ושינה את פניו לעד. בעקבות אירועים דרמתיים שהתחוללו בקהיר, היום בדיוק לפני 4 שנים, הדיפלומטים הישראלים נאלצו לעזוב את השגרירות הישראלית. בארבע השנים האחרונות, נאלצו לעבוד הדיפלומטים הישראלים בתנאים מורכבים והמעבר לשגרירות לבטח יקל על הפעילות הדיפלומטית השוטפת.

 

 

משלחת בראשות מנכ"ל משרד החוץ, ד"ר דורי גולד, הגיעה היום לקהיר לציין את האירוע החגיגי. את הטקס כיבדו בנוכחותם סגן ראש הטקס המצרי, שגריר ארה"ב במצרים, וכן עובדי שגרירות ישראל בקהיר בראשות השגריר חיים קורן. לאחר טקס הרמת הדגל הישראלי ונאומי הבכירים, הוסר הלוט משלט השגרירות וסמל מדינת ישראל. האירוע נחתם בשירת התקווה וכן ההמנון המצרי.

 

מנכ"ל משרד החוץ, ד"ר דורי גולד: "תחת הנהגתם של רה'מ בנימין נתניהו ונשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי, הצלחנו להדוף את האיומים ואנו עובדים ביחד למען יציבות ושגשוג במזה'ת. מצרים תמיד תהיה המדינה הגדולה והחשובה ביותר באזורנו, ואין פלא שבעולם הערבי נהוג לקרוא למצרים "אום אלדוניה" - אם העולם."

 

אנו לקראת ראש השנה, תקופה של התחלה חדשה, והאירוע המתקיים בקהיר הינו התחלה חדשה גם הוא. מקהיר מאחלים מנכ"ל משרד החוץ, דורי גולד ופמלייתו, יחד עם שגריר ישראל במצרים חיים קורן, שנה טובה וחתימה טובה.