השנה חוגגים ברחבי העולם את שנת חינסטרה, והמנצחת ג'יזל בן דור מארה"ב, שזכתה להכיר ולעבוד עם המלחין הידוע, בחרה להציג בישראל יצירה של אלברטו חינסטרה שטרם נוגנה במלואה - הבלט אסטנסיה. 

היצירה שזכתה לשם"תשוקה לטינית" תעלה בתאריכים 8 ו-9 בפברואר בשיתוף התזמורת הקאמרית. 

הקונצרט מציג חגיגת סרסואלות, שירים וריקודים של מלחינים מספרד וארגנטינה, לכבוד 100 שנים להולדתו של המלחין אלברטו חינסטרה. בהשתתפות רקדני בלט. 

"תשוקה לטינית"

התזמורת הקאמרית הישראלית מציגה חגיגת סרסואלות, שירים וריקודים של מלחינים מספרד וארגנטינה לכבוד 100 שנה להולדתו של המלחין אלברטו חינסטרה.

8 ו-9 בפברואר, במוזיאון ת"א

השנה חוגגים ברחבי העולם את שנת חינסטרה, והמנצחת ג'יזל בן דור מארה"ב, שזכתה להכיר ולעבוד עם המלחין הידוע, בחרה להציג בישראל יצירה של אלברטו חינסטרה שטרם נוגנה במלואה - הבלט אסטנסיה. היצירה תעלה בשיתוף התזמורת הקאמרית.

ההיכרות של בן דור עם חינסטרה החלה לפני שנים רבות והגיעה לשיאה כאשר היא ניצחה על הבכורה האירופאית לאופרה האחרונה שלו "ביאטריצ'ה צ'נצ'י" בז'נבה ועל יצירות נוספות של חינסטרה במדריד. בן דור אף הקליטה את הבלט "אסטנסיה" מאת חינסטרה עם התזמורת הסימפונית של לונדון. 

 

 

 

משתתפים:

ג'יזל בן-דור (ארה"ב), מנצחת

ורג'יניה טולה (ארגנטינה), מצו-סופרן

אכילס מצ'אדו (ונצואלה), טנור

בתכנית:

דה פאיה: שבעה שירים פופולריים ספרדיים

מבחר מלחינים: מבחר סרסואלות

חינסטרה: בלט "אסטנסיה", אופ. 8 (בליווי רקדנים) – בכורה בישראל

התזמורת הקאמרית הישראלית נוסדה בשנת 1965 כ"אנסמבל הקאמרי" על ידי גארי ברתיני, אשר שימש כמנהלה המוסיקלי ומנצחה במשך 10 שנים. בשנים שלאחר מכן שמשו בתפקיד זה: לוצ'אנו בריו, רודולף ברשאי, אורי סגל, יואב תלמי, שלמה מינץ, פיליפ אנטרמון (אשר מונה כמנצח כבוד של התזמורת), סלבדור מאס קונדה, נעם שריף, גיל שוחט, רוברטו פטרנוסטרו ויואב תלמי. החל בעונת הקונצרטים  2015-2016 מונה המנצח אריאל צוקרמן למנהל המוסיקלי החדש של התזמורת. התזמורת הופיעה עם מקהלות מפורסמות רבות מהארץ ומחו"ל בשפע תוכניות ווקאליות, בנוסף להופעותיה הקבועות בתל-אביב, מוזמנת התזמורת להופיע בתוכניות מגוונות בכל רחבי הארץ ובפסטיבלי מוסיקה שונים בארץ, בהם: פסטיבל ישראל, פסטיבל קלאסיקאמרי בשיתוף עם רשת מלונות ישרוטל, פסטיבל מוסיקה בגליל העליון, פסטיבל פליציה בלומנטל, חגיגות המוסיקה באבו גוש, חג המוסיקה הישראלית ועוד. כמו כן, עורכת התזמורת בקביעות סיורי קונצרטים בחו"ל: ברחבי אירופה, ארה"ב, קנדה, דרום אמריקה והמזרח הרחוק ומשתתפת בפסטיבלים יוקרתיים, בהם: זלצבורג, הלסינקי, איסטנבול, אתונה, מרכז אירופה הונג קונג. התזמורת הקליטה עבור החברות צ'אנדוס, נקסוס, מוזיק מאסטרכט, קוץ', הוצאת המוסיקה הישראלית וטלדק. התזמורת מקיימת בקביעות סדרות למנויים ולילדים במוזאון תל אביב ובמרכז המוסיקה ביפו.

מועדי הקונצרט:

ימים ד' ו-ה', 8 ו-9 בפברואר , במוזיאון תל אביב לאמנות, אולם רקנאטי, שד' שאול המלך 27.

מחירי הכרטיסים: 75-185 ₪  (הנחות לאזרחים ותיקים, תלמידים, סטודנטים, וועדי עובדים ועוד). רכישת כרטיסים במספר טלפון 03-5188845 או באינטרנט בtickets.ico.co.il

  60 שח הנחה בקוד 555 במלאי מוגבל.  בטלפון 03-5188845.

 צילום   יחצ'