"חתונה מנייר"  סרט הביכורים של ניצן גלעדי בהשתתפות: אסי לוי, מורן רוזנבלט ,רועי אסף, אריה צ'רנר ונוספים החל מה-24.12.15 בבתי הקולנוע

 

 

· זוכה שני פרסי אופיר (השחקנית הראשית הטובה ביותר- מורן רוזנבלט ועיצוב התלבושות הטוב ביותר)

 

https://youtu.be/mntDl-q8oLE

 

· זוכה שלושה פרסים בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2015 (סרט הביכורים הטוב ביותר ע"ש ענת פרחי ז"ל, פרס חג'ג לשחקנית הטובה ביותר- אסי לוי וציון לשבח מאת לסרט ביכורים מאת תא המבקרים הבינלאומי FIPRESCI).

 

 

שחקנים: אסי לוי, מורן רוזנבלט ,רועי אסף, אריה צ'רנר, אביבה גר, אודי פרסי, יהודה נהרי, עודד לאופולד, תומר קפון, לילך בירט, הדר רצון רותם, איציק ג'ולי, אילן חזן, אביב אלקבץ.

 

לאחר שחזר מסיבוב פסטיבלים בינלאומיים בלונדון בטורונטו, קטף שלושה פרסים בפסטיבל ירושלים היה מועמד לתשעה פרסי אופיר וקטף שניים מהם, מגיע סרטו של ניצן גלעדי, "חתונה מנייר", לבתי הקולנוע בארץ החל מה-24.12.15.

 

הסרט נקנה להפצה בארה"ב ואת הזכויות להפצה רכשו במשותף חברות ההפצה Outsider Pictures ו- Strand Releasing מסוכנות המכירות של הסרט- 6 sales. זהו מהלך משותף ראון מסוג זה לשתי החברות האמריקאיות, המתמחות בהפצה של סרטים זרים. הסרט מיועד לעלות על האקרנים בארה"ב באביב.

 

 

בסרט מככבים: אסי לוי ("אביבה אהובתי"), מורן רוזנבלט ("תפוחים מן המדבר"), רועי אסף ("המילים הטובות", "המשגיחים"), אריה צ'רנר ("לבנון"), אביבה גר, אודי פרסי, יהודה נהרי, עודד לאופולד, תומר קפון, לילך בירט, הדר רצון רותם, איציק ג'ולי, אילן חזן ואביב אלקבץ.

 

הסרט מספר על חגית, בחורה צעירה עם לקות שכלית קלה (רוזנבלט) החיה את חייה עם אמה (לוי) וחולמת להתחתן עם בנו של בעל המפעל לנייר טואלט בו היא עובדת. ההודעה על סגירת המפעל מטלטלת את חייה של חגית ומעמידה בסכנה את סיפור אהבתה, אולם היא מתעקשת להמשיך ולהיאבק באמה על עצמאותה ועל שייכותה לחברה.

 

"חתונה מנייר" הופק על ידי "גלעדי ניצן סרטים בע"מ", הופץ על ידי "סרטי יונייטד קינג"- משה אדרי ולאון אדרי ובתמיכת קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה, הרשות השנייה, קרן הקולנוע הישראלי וקרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

 

 

 

בימוי: ניצן גלעדי

הפקה: ניצן גלעדי

תסריט: ניצן גלעדי

צילום: רואי רוט

עורכת ראשית: טלי גולדרינג

עריכה סופית: דניאל אביצור

עיצוב פס קול: יוסי אפלבויים

מוסיקה: ליאור רוזנר

הפצה: סרטי יונייטד קינג

גופים תומכים: קרן מקור לסרטי קולנוע וטלוויזיה, הרשות השנייה, קרן הקולנוע הישראלי, קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

מדינה ושנת יציאה ישראל 2015

אורך הסרט 82

שפת הסרט עברית, אנגלית

שפת כתוביות אנגלית

 

ניצן גלעדי הבמאי: "הרעיון לסרט התחיל בתמונה של אישה בשמלת גלילי נייר טואלט, שעמדה על שולחני במשך שנים. היא צולמה במהלך פרויקט תיאטרון רחוב שעשיתי, על שלוש נשים אבודות שמתהלכות ברחוב ומחפשות חתן. באותה תקופה גרתי במצפה רמון ועבדתי בעבודות שונות, שדרכן התוודעתי לקשיים הרבים של אלו הנמצאים בשולי החברה. ההתמודדות עם השונות נראתה לי הרבה יותר מורכבת בפריפריה, שאין בה שירותים מתאימים כמו בעיר. הקשר החזק שנוצר לי למצפה ולנופיו בזמן מגוריי שם, הביאו אותי להבנה שאני רוצה לביים בו סרט. את מערכת היחסים בין חגית ואמה עצבתי בהשראת מערכת היחסים של אבי ואחי, הלוקה בהלם קרב: הבדידות של אבי מול האבחון והרצון שלו להגן ולשחרר בו זמנית והמצוקה של אחי, שהיה נדחה על ידי נשים לאחר שסיפר על מוגבלותו, במציאת קשר רומנטי. הסרט "חתונה מנייר" עוסק בעולמו המיוחד של השונה, המתקשה להתקיים בחיי היום יום והרצון והמאבק שלו על עצמאות."

 

 

מן הבקורות:

"סרט מבטיח... שובר לבבות... למורן רוזנבלט יש את המבט של פטרישיה ארקט הצעירה וחגית שלה זוהרת עם אור פנימי..." -Screen International

"הברקה...סרט ראשון פנטסטי...תסריט מרשים...יופי מהפנט...משחק מדהים של שתי השחקניות הראשיות"- Cinevue

"סרט הביכורים העלילתי של ניצן גלעדי חושף בימאי עם כישרון מבטיח. בעיקר בולטת ראייה אסתטית יוצאת דופן, וכן היכולת להוציא את המיטב מהשחקנים. מורן רוזנבלט מגלמת בכישרון רב את הדמות הראשית" –גלובס

 

פרסים:

מועמד ל- 9 פרסי אופיר האקדמיה הישראלית לקולנוע

זוכה 2 פרסי אופיר האקדמיה לקולנוע:

- * פרס השחקנית הטובה ביותר למורן רוזנבלט

- * פרס עיצוב התלבושות הטוב ביותר

הבחירה הרשמית פסטיבל טורונטו

התחרות הרשמית פסטיבל לונדון BFI

זוכה 3 פרסים בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2015:

- * סרט הביכורים הטוב ביותר ע"ש ענת פרחי ז"ל

- * פרס חג'ג לשחקנית הטובה ביותר-אסי לוי

- * ציון לשבח מאת לסרט ביכורים מאת תא המבקרים הבינלאומי FIPRESCI

 

צילומים   סילביה גולן  ו