הזמר הבינלאומי מתיסיהו נחת הבוקר יום רביעי 7.10 בישראל לקראת הופעתו במוצש הקרוב בבריכת הסולטן. עם נחיתתו בישראל הגיע לביקור ב"מרכז פרס לשלום" ונפגש עם הנשיא לשעבר מר שמעון פרס.

 

פרס בירך את מתיסיהו על הגעתו לישראל: "אני מודה לך שאתה לא נכנע לחרמות ומגיע לישראל, דווקא בזמנים מתוחים. במוזיקה שלך אתה מייצג שלום ובמאמציך אתה מייצג אומץ. אנחנו איתך ומאחורייך, בכל מקום אליו תלך".

 

מתיסיהו הודה לפרס על הדברים ואמר: " הזהירו אותי שמסוכן כאן, אך חשוב לי לבוא לישראל, לא משנה מה קורה, כיהודי וכאמריקאי. המוזיקה שלי נשארת מחוץ לחרמות שבונים רק מחסומים. זו לא הדרך לקדם שלום. אני קורא לכל היהודים להגיע לישראל ולתמוך במאמץ המשותף בדרך לשלום."

 

כזכור, באוגוסט 2015 במהלך סיבוב הופעות אירופאי נדרש מתיסיהו על ידי מארגני פסטיבלRototom בספרד לחתום על הצהרה מטעם תנועת החרם על ישראל. כשסרב לשתף פעולה עם שימוש במוסיקה ככלי לקידום חרמות ומניעת שלום בין העמים, הודיעו לו מארגני הפסטיבל שהופעתו מבוטלת, צעד אשר גרר גל מחאה עולמית. הפסטיבל פרסם בהמשך התנצלות למתיסיהו והזמין אותו לקיים את ההופעה המתוכננת, הופעה אשר גררה הצלחה בינלאומית.

 

ההופעה של מתיסיהו בישראל תתקיים במוצ"ש הקרוב, 10 באוקטובר בבריכת הסולטן בירושלים

 

 

 מתיסיהו  בהופעה  אורח מיוחד : עידן רייכל  10 באוקטובר, בריכת הסולטן , ירושלים


רגע אחרי שקפץ במפתיע לישראל, נפתח התיאבון למתיסיהו ואהבת הקהל הישראלי עשתה את שלה - בחודש אוקטובר הוא כאן !


במהלך הביקור המדובר של מתיסיהו בישראל בפסטיבל מקודשת התקבלה ההחלטה על קיום מופע גדול בבריכת הסולטן וזאת כהוקרה מצד מתיסיהו על האהבה והתמיכה שקיבל מהקהל הישראלי ולאור הביקוש האדיר מצד הקהל.


באוגוסט 2015 במהלך סיבוב הופעות אירופאי נדרש מתיסיהו על ידי פסטיבל Rototom בספרד לחתום על הצהרה מטעם תנועת החרם על ישראל. כשסרב הודיעו לו מארגני הפסטיבל שהופעתו מבוטלת. הצעד הזה מצד הפסטיבל גרר גל מחאה עולמית,

הפסטיבל פרסם בהמשך התנצלות למתיסיהו והזמין אותו לקיים את ההופעה המתוכננת. מתיסיהו נעתר לבקשתם והופיע כשמולו מפגינים נושאי דגלי פלסטין. מתיסיהו ביצע מולם את המופע כששיא הערב היה ללא ספק שירת Jerusalem עם השורה "אם אשכחך ירושלים תישכח ימיני". הוא סיים את סיבוב ההופעות האירופאי בביקור מפתיע בפסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת שהשאיר אלפים מחוץ למופע לאחר שאזלו הכרטיסים.


מתיסיהו יגיע לישראל עם ההרכב המורחב , למופע מלא עם להיטיו הגדולים, ויארח את עידן רייכל לערב בלתי נשכח. את המופע יפתחו נצ'י נצ' וקפה שחור חזק.


מתיסיהו , 10 באוקטובר, בריכת הסולטן, ירושלים
מופע פותח: נצ'י נצ' וקפה שחור חזק
פתיחת שערים 19:00, מופע 20:00
כרטיסים החל מ 175 ₪
לרכישה 6226* ובאתר בימות

 

https://matisyahuworld.com/


https://www.youtube.com/user/matisyahuTV


www.facebook.com/matisyahu

 

כללי:
מתיסיהו פרץ לתודעה העולמית לפני כ-10 שנים עם שורה של להיטים ביניהם king without a crown ו-Jerusalem. הוא זכה לתשומת לב תקשורתית עצומה, הופיע על שערי עיתונים, על במות הפסטיבלים הגדולים בעולם וזכה לכינוי "סופרסטאר הרגאיי החסידי". מקורות ההשפעה הברורים שלו היו בוב מארלי מצד אחד והרב המזמר שלמה קרליבך מהכיוון השני. העולם כולו ובתוכו ישראל נשבה בקסמו של הראפר החוזר בתשובה בעל החזות האורתודוקסית.


בשנת 2011 פירסם תמונה בחשבון האינסטגרם שלו כשהוא ללא זקן וכיפה עם ההצהרה הנלווית "no more hassidic reggae superstar" ובכך עורר סערה בקרב מעריציו מהעולם היהודי. משם והלאה שינה לא מעט מסימני ההיכר שלו ולמעשה יצא לדרך חדשה גם בעשייה המוסיקלית. זמן קצר אחר כך יצא אלבומו spark seeker שהוקלט בישראל ובו הלהיט sunshine שלווה בוידאוקליפ שצולם בירושלים, ים המלח ותל אביב.