הנשיא לשעבר שמעון פרס העניק לנשיא ארה"ב לשעבר, ג'ורג' בוש, אות הוקרה על עמידתו הנחושה לצד מדינת ישראל והעם היהודי

 

אות ההוקרה הוענקה לנשיא בוש מטעם מוזיאון ידידי ציון - שתרמו להקמתה של מדינת ישראל, שהנשיא לשעבר משמש כיו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי שלו

 

הנשיא לשעבר, שמעון פרס, נועד אמש עם נשיא ארה"ב לשעבר, ג'ורג' בוש, במרכז הנשיאותי בדאלאס, בביקור שהוגדר היסטורי. בביקור העניק פרס, המשמש כיו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של מוזיאון ידידי ציון בירושלים, לנשיא בוש, את "אות ידיד ציון והעם היהודי" בשל עמידתה האיתנה והנחושה של משפחת בוש, והנשיא בוש עצמו, לצידה של מדינת ישראל ולצד העם היהודי כולו.

 

האות, שנתן הנשיא לשעבר פרס לבוש, הוא מטעם חבר הנאמנים הבינלאומי של מוזיאון ידידי ציון, מנורת שבעת הקנים עשויה כסף טהור.


השניים נועדו לשיחה בה אמר פרס לבוש: "זה כבוד גדול להעניק לך את אות ידידי ציון. מאז ומתמיד דאגת לביטחון ישראל וחתרת לשלום".

 

הנשיא לשעבר פרס, משמש כיו"ר הבינלאומי של חבר הנאמנים של מוזיאון מורשת ידידי ציון, שתרמו להקמתה של מדינת ישראל. המוזיאון נפתח בימים אלה בירושלים ובו מסופר הסיפור ההיסטורי של ההצלה והסיוע לעם ישראל מנקודת מבטם של ידידי ישראל, מימי הבריטים, תקופת השואה ועד להקמתה של מדינת ישראל. בין האישים שפועלים למען יהדות התפוצות מועלה על נס, גם קרובו של הנשיא בוש, פרופ' ג'ורג' בוש.

 

המוזיאון הוא אתר תיירותי חוויתי הכולל מיצגים אור קוליים ושימוש בטכנולוגיה המתקדמת בישראל, ובו מתוארת תרומתם של ידידי ישראל כמו: נשיא ארה"ב הארי טרומן, ראש ממשלת בריטניה וינסטון צ'רצ'יל, אורד וינגייט, וכן חסידי אומות העולם דוגמת אוסקר שינדלר.

 

 

הוא פתוח לביקור תיירים ולציבור הישראלי כולו, בתיאום מראש, דרך אתר המוזיאון: www.fozhc.org

 

בחבר הנאמנים של המוזיאון חברים, בין השאר, גם יוסי פלד, דן חלוץ, יעקב נאמן ודני יתום.