חגיגה חיפאית בין תרבותית של מוזיקה, טעמים, ריחות, מיצגים אינטראקטיביים, תערוכות, הפעלות לילדים ועוד.

עידן שרעבי במופע בכורה - דינוזאור, מופע מחווה לסרט הערבי, אנסמבל גולסא בשירת נשים תימנית, חוויה בוואדי– סיור בבתים פתוחים ובמוזיאון ללא קירות, פתיחת התערוכה "איסוף עצמי" בגלריה בית הגפן, הרצאות אספנות מעל הבר ועוד

 

 תוכנית מלאה

פסטיבל "החג של החגים" פותח את שנתו ה 24 עם מגוון עשיר של אירועי תרבות ייחודיים לכל המשפחה בשכונת וואדי ניסנאס ומתחם המשפחות בבית הגפן, כאשר אירועי השיא של הפסטיבל יתקיימו בימי שבת ה 16 וה 23 בדצמבר.

בפסטיבל השנה תכנית עשירה במיוחד: סדנאות קרקס עם "פעולה קרקסית", תהלוכות כריסטמס, ביקור בבית הפתוח של סנטה קלאוס המקומי, מופע מוסיקלי של אנסמבל גולסא עם שירת נשים תימנית, "סרט ערבי" –מופע מחווה של תזמורת פירקת אלנור לסרטים הערביים- המתארחת בפסטיבל במסגרת סדרת אירועי בימות פיס, "איסוף עצמי" תערוכה קבוצתית בגלריה בית הגפן התייחסות יעל). סיורים בבתי התושבים בואדי ניסנאס, סיורי טעימות בוואדי, הקרנות סרטים ומפגשי יוצרים, יריד עתיקות ארצי, סדרת הרצאות אספנות על הבר, מופעי חוצות לקהל הרחב, מתחמי ילדים ועוד.

 

בשבתות יתקיימו בוואדי ניסנאס מופעי מוזיקה בשלל סגנונות עשירים ונפלאים של הרכבים מתחלפים, יהודים וערבים- מיוון ועד מצרים, מטורקיה ועד דרך המשי. בנוסף, במרכז הוואדי יתקיימו שתי מסיבות רחוב בשיתוף הקהל: מסיבת סווינג בליווי רקדנים ומורים לריקוד שיזמינו את הקהל להתנסות ולהשתתף במסיבה ומסיבת דבקה בהשתתפות שתי להקות דבקה שונות ולהקת מתופפי חיפה. הקהל יוזמן לרקוד דבקה ביחד עם הלהקות ברחוב.

סנטה קלאוס החוגג השנה 30 שנות סנטאות יפתח את ביתו לקהל המבקרים ברחוב חדד 6  שם ישב לצידו של עץ האשוח ויחלק מתנות  לילדים. 

 

אסף רון, מנכ"ל בית הגפן "פסטיבל החג של החגים הוא אירוע שנועד לחזק את החברה ההטרוגנית בישראל. העיר חיפה, כעיר מעורבת, מהווה קרקע פורייה לקיום דיאלוג אפקטיבי בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית. אנחנו מאמינים שדרך התרבות והאמנות ניתן יהיה לייצר מרחב שוויוני ובטוח, שיאפשר שיח עמוק תוך קבלת האחר ללא שיפוטיות".

 

בין האירועים הבולטים:

14.12 - בשעה 21:00 –אירוע פתיחה - מעבדה מוזיקלית - סווינג דה ג'יטאן מתחברים לאליאס סובי וחאלד גי'ט ויוצרים ביחד מופע מקור חדש- תיאטרון בית הגפן ––כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

14.12 - פתיחת תערוכה "איסוף עצמי"– תערוכה המציגה עבודות שעוסקות בפרקטיקות של אגירה, ליקוט וארכוב. אוסף של חפצים אישיים שהופכים לממצאים ארכיאולוגיים,  מיצב אור המבוסס על זכרונות של נוף מוכר וארכיון בהתהוות, המורכב כל-כולו מריחות, הן רק כמה מן העבודות שיצרו  במיוחד האמנים והאמניות המשתתפים בתערוכה. גלריית בית הגפן

15.12 - אנסמבל גולסא- ארבעה אמנים שמתחברים ויוצרים גלגול חדש של המוזיקה ושירת הנשים היהודית מתימן. הטקסטים היצריים והמיסטיים מקבלים משמעות מודרנית ועכשווית בהרכב כלי מיוחד המשלב שירה, כלי מיתר אפריקאים, כלי הקשה מהעולם, גיטרות לסוגיהן וצ׳לו המביא לידי ביטוי את הצליל והקול הנשי. המופע נותן פרשנות חדשה לעולמה הרוחני של האישה בתימן ולוקח את הקהל למסע אל תוך עולם של מקצב, מחול, תשוקה, תפילה וגעגוע לחופש. – תיאטרון בית הגפן

16.12 - טקס פתיחת תערוכה ארצית ליצירות אמנות של ילדים - כחול בספריית בית הגפן

17.12 - אופרה טיבטית – בביצוע  GANSU TIBET FOLKLORE DANCE GROUPתיאטרון בית הגפן –כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

חגיגות חורף במושבה הגרמנית – דוכנים, מופעי רחוב, מופעי מוסיקה ושד' אחת ארוכה ומוארת באווירה אירופאית ים תיכונית. כל ערב החל מהשעה 18:00 – פתוח לקהל.

20.12 - אספנות על הבר – איזה ריח יש  לשייכות, מה אפשר ללקט עלידהבית, מה באמת יודע האף, איך בונים אוסף אמנות פרטי, מהם הסיפורים שמאחורי העוד? אוסף הרצאות על הבר פתוחים לקהל:

18:30 BKIND - - תהיו טובים. סטארט אפ חברתי חדש שמטרתו להגביר עשייה חיובית, אכפתית ונדיבה בין אנשים. מתכנסים בתיאטרון בית הגפן ויוצרים שרשרת חיפאית למעשים טובים. פתוח לקהל. 

19:30 - האמנית טליה הופמן – רוקחת ארכיון ריחות תוך שיחה עם הקהל שבחדר על מחשבות, זכרון, תושבות ומקומיות. גלריה בית הגפן

20:00 - ליקוט עלידהבית –ד"ר אורי מאיר צ'יזיק – מסורת הליקוט ההולכת ונעלמת, איפה ומה אפשר ללקט ואיך להשתמש בכל הטוב הזה שצומח לנו ממש מתחת לאף.  Café talateenמסדה 30

20:30 - אספנים ונהנים – מורה נבוכים לאספן המתחיל – יועד בר נוי (אוצר ומנהל גלריות 'פחות מאלף' וסרג' תירוש, אספן ותיק בעל שם עולמי – מהפכות בשוק האומנות, פשרות ואיך מתחילים אוסף אמנות. בית בגלריה עצמאות 92.  

21:00 - מה שהאף יודע – איציק לביא – ד"ר ריח  - עד כמה חוש הריח משפיע עלינו בכל תחומי החיים החל מקבלת החלטות, מה שאנחנו אוכלים ואיך אנחנו בוחרים את בני הזוג שלנו. סינקופה בר – כיאט 5

21:00 - עוד ועוד – בשארה דיב בונה ואוסף עודים  - כל אחד מהם מספר סיפור שונה לגמרי. פאב אינכדו. נתנזון 14

21.12 - "סרט ערבי"– סדרת מופעי מחווה של תזמורת פירקת אלנור לסרטים הערביים- המתארחת בפסטיבל במסגרת סדרת אירועי בימות פיס במרכז קריגר

15.12 ו 22.12 - חוויה בוואדי –ביקור בתים פתוחים. פרויקט שהחל לפניי שנתיים, בשיתוף פעולה ולאחר תהליך ארוך עם תושבי ואדי ניסנאס המבקשים להכיר לקהל המבקרים את הוואדי גם מבפנים, מעבר לדוכנים, למוסיקה לאוכל ולשוק, להכיר את הוואדימזווית אחרת. תושבי הוואדי פותחים את בתיהם ומספרים את סיפור חייהם הנשזרים בחיי השכונה מאז ועד היום. בין המארחים אפשר למצוא את פאוזיה ואום ג'יהאד, צמד שכנותלבביות וחברות טובות המביאות את סיפורן האישי וסיפורו של הוואדי לצד עוגיות חג, תה מהביל ועץ כריסטמס מנצנץ, את וואליד, הספר השכונתי שאוסף ואוצר סודות וסיפורי מספרה כבר 50 שנים, את כאמיל שחאדה, אומן וקליגראף שישתף ברזי הקליגראפיה הערבית, את בשארה דיב, בונה כלי הנגינה ועוד רבים וטובים.

22.12 - קונצרט קלאסי של התזמורת הערבית על שם סוהיל רדואן. התזמורת למוסיקה ערבית על שם סוהיל רדואן במופע אינסטרומנטאלי ובו קטעים קלאסיים מאת מוחמד עבד אלואהאב, פריד אלאטראש, מוחמד אלקאסבג'י ויצירות מקור נוספות. 21:30 תיאטרון בית הגפן. בתשלום

סיור טעימות מאיר פנים –שף באלשוק - עם השחקן רן אמיר סיור הכולל טעימות רבות ומגוונות ומפגשים עם אנשי הוואדי. אנשים מאירי פנים עם לב פתוח.את הסיור מובילה דמותו הססגונית של שף באלשוק, מלא בתשוקה לטעמים,לריחות ולמפגשים משמעותיים. זהו סיור של גישור עולמות וקירוב לבבות השזור בשלל טעמים, ריחות וצלילים. סיור של שעתיים

סיור השכמה – חדש בפסטיבל –אז מה קורה בשבת חגיגית של חג החגים רגע לפני שהקהל מגיע? השכונה רגע לפני שהכל קורה, לפני שהוואדי מתעורר לחיים ומחבק את מבקרי הפסטיבל. סיור מודרך בגלריה בתערוכה 'איסוף עצמי', פגישה עם טוני אשקר  - אספן מיוחד במינו, יצירותיה של חיה תומא – אמנית שחיה בוואדי ושל אומנים נוספים שיציורתיהם הן חלק ממוזיאון ללא קירות בוואדי ניסנאס. נשנוש טעים אצל שחאדה. רגע לפני שהכל קורה, רגע לפני שהמוסיקה מתנגנת, שהריקודים מתחילים ושהריחות בחג לא יניחו לכם, עוד תספיקו לראות קצת את מאחרוי הקלעים של אחת ההפקות הגדולות בארץ.

14.12 וב 21.12 בשעה 17:00סיור כריסמס – חדש בפסטיבל – להכיר את חיפה קצת אחרת. סיור בוואדי ניסנאס, ביקור בביתו של סנטה קלאוס המקומי – באבא נאוול, לשמוע ממנו על מפעל חייו כמפיץ אור ושמחה ומחלק מתנות מקצועי, לפגוש את כומר הקהילה הארמנית בכנסייה ולהיחשף לסיפור הקהילה, לראות את הכנסייה הקתולית במלוא יופייה ולסיים במושבה הגרמנית המוארת והמנצנצת חגיגית ומרגש במיוחד. (לאלו שיבחרו לצאת לסיור ב14.12 יוכלו להמשיך בתום הסיור היישר לפתיחת התערוכה ופסטיבל החג של החגים)


16.12 ו 23.12 - יריד העתיקות הארצי– עשרות סוחרים ואספנים ומאות פריטים עתיקים ומוצרי וינטג' . היריד מתקיים בקומה העליונה של תיאטרון בית הגפן בניהולו של גדי אברהם. בין מציגי היריד, אספני תכשיטים, מטבעות, אספני וינטג' רהיטים ישנים, אמנות ישנה ועוד. 8-9, 15-16, 22-23 . ימי שישי 10:00-16:00. ימי שבת 10:00-18:00

16.12 ו 23.12 מתחם המשפחות בחצר האחורית של בית הגפן בו יתקיימו פעילויות לכל המשפחה ביניהם מופעי מוסיקה, מחול, קרקס ועוד בעברית, ערבית ובלי שפה בכלל.

סינמה שכונה - רצועת קולנוע בשיתוף סינמטק חיפה –  ימי שישי ב 13:00  בתיאטרון בית הגפן:

15.12 "תזמורת ממוחזרת"- סרט לכל המשפחה. לפני הסרט יתקיים מופע – צלילים מחצר הגרוטאות

22.12 "הממלכה המופלאה של פאפא אלייב"– התשובה הבוכרית למשפחת ג'קסון- סיפורה של משפחה מוזיקלית מפורסמת וחמת מזג מטג'יקיסטאן.בתום ההקרנה יתקיים שיח עם היוצרים.

16-23.12 - פעולה קרקסית -  מיכל ורועי פרמפשס הם זוג אמני קרקס נוודים. הם חיים במשאית ושמה "שמחה", המכילה בתוכה קרקס שלם. בין ה 16 ל 23 בדצמבר תחנה משאית ושמה שמחה ברחבת בית הגפן, - קרקס צבעוני ומרגש עבור כל מי שרק ירצה להרגיש למשך שבוע אחד, איך זה לחיות את חיי הקרקס. -  הכניסה חופשית לילדים מגיל 7 ועד 70 ואפשר גם יותר. בימי שבת המתחם יפעל בין השעות 11:00-16:00 

בכל שבת בשעה 14:30 תצא תהלוכת כריסטמס חגיגית מהכנסייה ברחוב אלנבי (סמוך לכיכר אמיל חביבי). את התהלוכה מוביל סנטה קלאוס ואותו מלווים מאות חניכי תנועות ותזמורות הצופיםהמרונים, קתולים והארמנים תזמורות חמת חלילים, תזמורות נשפנים מתופפים, דגלנים ועוד.

      23.12 בשעה 20:30 מופע נעילת הפסטיבל - דינוזאור – מופע בכורה – מופע מחולמיוחדהמורכבמשתייצירות מחול של עידן שרעבי ורקדנים יוצרים בתיאטרון בית הגפן

פסטיבל "החג של החגים" מופק ע"י בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה, ביחד עם עיריית חיפה.

פרטים נוספים באתר הפסטיבל  : haifahag.com

 

צילום   יחצ  ו GulazaPress Ronen Goldman

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=61zA_lSh9Mc&feature=youtu.be

 

המגן הפקות ויזמות בע"מ" גאים להציג :

בחנוכה 2017 "אלאדין והנסיכה יסמין" בהפקת ענק

 

מחזמר מרהיב לכל המשפחה בכיכובם של:  טוביה צפיר, עדי הימלבלוי, אסף הרץ, מייקל לואיס, חובי סטאר

ועוד שחקנים, זמרים ורקדנים על במה אחת !

המחזמר אשר מספר את סיפור אגדת אלף לילה ולילה המצליחה בכל הזמנים אשר זכתה לעשרות גרסאות של סרטים ומחזות ברחבי הארץ ובעולם וגם בימים אלו מציגה על בימות לונדון וברודויי, זוכה לגרסה ישראלית חדשה ומרהיבה.

הבמאי רני מגר: "אלאדין הוא אחד מן הסיפורים שמהרגע הראשון ששומעים אותו מתאהבים בו. אגדה שתמיד רוצים לשמוע שוב ושוב בגלל החומרים הנצחיים שבה. השנה ניתנה לי ההזדמנות ליצור גרסה שלי לקלאסיקה הזו, למצוא זוויות ראייה חדשות שידברו בשני רבדים גם אל הילדים וגם אל ההורים".

מטעם חברת ההפקה: "המגן הפקות ויזמות בע"מ" נמסר: "הפקת המחזמר "אלאדין והנסיכה יסמין" תהיה אחת מההפקות המרכזיות בחג החנוכה הקרוב. אנו מבטיחים לכל הצופים הנאה ואיכות יוצאת דופן בעיבוד מחודש ומרהיב לאחת מאגדות הילדים האהובות ביותר בכל הזמנים."

טוביה צפיר – בתפקיד הג'יני

עדי הימלבלוי – הנסיכה יסמין

אסף הרץ – אלאדין

מייקל לואיס – הנסיך קסים

חובי סטאר – ג'פאר

המופע מתאים לכל המשפחה.

משך המחזמר: שעה וחצי

תאריך עיר שעה
28.11.17 נתניה- היכל התרבות , רח' רזיאל 4 16:15, 18:30
02.12.17 חולון-תיאטרון חולון ,שד' קוגל 12 09:30 , 11:30
05.12.17 נהריה-היכל התרבות , כביש עכו 16:00 , 18:30
06.12.17 נס ציונה-היכל התרבות, רח' השריון 1 17:30
07.12.17 אשקלון- היכל התרבות, הנשיא 82 אשקלון 16:15, 18:30
09.12.17 יגור-תאטרון יד למגינים 10:45
10.12.17 פתח תקוה-היכל התרבות, רח' המכבים 5 16:00, 18:30
11.12.17 ירושלים-תאטרון  שרובר, דוד מרכוס 20 ירושלים
12.12.17 הרצליה-היכל אומניות הבמה, רח' ז'בוטינסקי 15 16:15, 18:30
13.12.17 ראשל"צ- היכל התרבות , רח' ז'בוטינסקי 16 ראשל"צ 16:00, 18:30
14.12.17 אשדוד-המשכן לאומנויות הבמה,דרך ארץ 1 , 16:00 11:00
15.12.17 באר שבע-המשכן לאומניות הבמה,שדרות רגר 41 , 12:00 , 14:30 09:30
16.12.17 גבעת ברנר-אולם המופעים 10:00 , 12:30 , 14:30 , 16:00
17.12.17 תל אביב-אוניברסיטה תאטרון סמולרש רחוב קלאוזנר פינת רחוב ד"ר ג'ורג' וייס (שער 4) 09:30 , 11:45, 14:30 , 19:00
18.12.17 קריית מוצקין-היכל התאטרון, רח' החשמונאים 77 10:00 , 12:30 , 16:00
20-19.12.17 תל אביב-אוניברסיטה תאטרון סמולרש, רחוב קלאוזנר פינת רחוב ד"ר ג'ורג' וייס (שער 4) 10:00, 12:30, 16:00, 18:30
21.12.17 עפולה-היכל התרבות, רח' חטיבה תשע 9 16:00 , 18:30
23.12.17 גן שמואל-אולם מופעים אזורי 11:00
24.12.17 איירופרט סיטי-היכל התרבות,אזור התעשייה לוד צפון, בית הדר המלאכה 2 17:30
25.12.17 כרמיאל-היכל התרבות, שד' נשיאי ישראל 33 17:30
26.12.17 בקעת הירדן-היכל התרבות 

מחירון  כרטיס למחזמר אלאדין והנסיכה יסמין:

מחיר מלא 149 ₪

מכירה מוקדמת 99 ₪  

לקוחות קניוני עופר 69 ₪

לקוחות ניו פארם 59 ₪

לקוחות רמי לוי שיווק השקמה 59 ₪  

מנויי ידיעות אחרונות 79 ₪ 

מבצע ללקוחות מזרחי טפחות 

מבצעים בכל חברות האשראי :

ישראכרט,ויזה כאל,אמריקן אקספרס, לאומי קארד.

כרטיסים מוזלים דרך וועדי העובדים : 

קרנות השוטרים, מגה לאן,חבר,מועדון טוב,מועדון שלך,בהצדעה,הסתדרות המורים, חברת חשמל, ובכל הוועדים המסבסדים. 

***טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5745005

http://aladdin2017.co.il/show.php?id=5382

 

 צילום יחצ'

 

 

 

 

 

בתוכנית – מחווה מיוחדת לגדול הכוריאוגרפיים בעולם –  יירי קיליאן החוגג השנה יום הולדת 70

 

בין היצירות שיבוצעו יצירת המופת "PETIT MORTהמתייחסת לרגע העילפון בשיא האורגזמה

 

עוד בתוכנית יצירות של כוריאוגרפיים ברזילאים  בהן "שמיים אפורים" העוסקת במה היה קורה אילו רומיאו ויוליה לא היו מתאבדים...

1-4 במרץ 2017  בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה  ובהמשך בירושלים וקיבוץ יגור

 

להקת המחול סאו פאולו תפתח בחודש מרץ הקרוב את סיור ההופעות הבינלאומי שלה בהיכל אמנויות הבמה הרצליה – במסגרת עונת מחול 2016-17 של ההיכל .

הלהקה, המבקרת בישראל זו הפעם השנייה בתולדותיה, זכתה לשבחי הביקורת ואהבת הקהל בביקורה הקודם. בביקור זה תציג הלהקה תוכנית הכוללת מחווה

מיוחדת ליירי קיליאן, גדול הכוריאוגרפיים העכשוויים בעולם ותבצע שתי יצירות מופת של הכוריאוגרף המציין השנה יום הולדת 70 -   ""Petite Mortו״Indigo Rose״.

יצירות אלו שנוצרו על ידי קיליאן עבור תיאטרון מחול ) NDTdance theatreNederlands ) הפכו לקלאסיקות של המחול המודרני.

עוד בתוכנית מחול ברזילאי עכשווי, דרמטי וחושני בביצוע 24 רקדנים למוסיקה של מוצארט, באך, קופרין  וסמבה, הקוצר שבחים ברחבי העולם.

 

קיליאן, בעל תואר ליגיון הכבוד הצרפתי, ד"ר כבוד בג'וליארד ועוד,  יצר את ""Petite Mort, סביב אותו רגע אחד קטן בו האקסטזה מקיום יחסי מין מגיעה לשיאה,

תחושה המתוארת כמוות קטן. ה"ניו יורק טיימס" כינה את יצירותיו: "מלאות תשוקה, פיוטיות ולפרקים אלימות וגועשות".

 

עוד במופע יצירתו של הכוריאוגרף הברזילאי קלאביו אוליבירה "שמיים אפורים", דואט על אהבה בלתי אפשרית. אוליבירה, היוצר עבור בלט ברלין בחר לעסוק בסיפור

אהבתם הנצחית של רומיאו ויוליה אך מזווית שונה ,הבוחנת מה היה קורה לו השניים לא היו מתאבדים אלא מתעוורים. כמו כן תבוצע יצירתה של קאסי אברנצ'ס - ז'ן (Gen) – הבוחנת ומתארת את מסעה האישי בין היותה רקדנית לכוריאוגרפית. אברנצ'ס היא רקדנית לשעבר בלהקת "גרופו קורפו" ונחשבת ליורשו של פאולו פדרניירס.

 

 

 

להקת SPCD, שהוקמה בשנת 1968, מונה כיום 56 רקדנים ופועלת במרכז המחול של מדינת סאו פאולו בברזיל תחת ניהולה האמנותי של אינס בוגואה לשעבר רקדנית בלהקה הידועה "גרופו קורפו". הלהקה, המציגה מדי שנה למעלה ממאה מופעים ברחבי ברזיל ובעולם, מהווה מקום מפגש ויצירה לאמנים מזרמים שונים, ששיתופי הפעולה ביניהם מניבים רפרטואר רחב . בין השאר הוא הכולל שפע של עבודות ממיטב הכוריאוגרפיים הבינלאומיים בהם: פטיפה, ניז'ינסקי, בלנשין, קרנקו, קיליאן, פורסיית',  והמקומיים כדוגמת , דה אולביירה, רודובליו ומוריירה .

 

תחת שרביטה של אינס בוגואה המנהלת האמנותית מאז 2010, זוכה הלהקה לשבחים רבים ברחבי העולם עבור העושר הרפרטוארי שמציגה הלהקה.  בנוסף להיותה מנהלת אמנותית, בוגואה עוסקת בשימור ותיעוד עולםהמחול הברזילאי. עד כה חתומה אינס על למעלה מ 30 סרטים דוקומנטריים המתעדים את עולם המחול הברזילאי ויוצריו.

 

לינק לצפייה  : https://www.youtube.com/watch?v=fJGYADfAtRQ&feature=youtu.be

 

בתוכנית :

"אינדיגו רוז"  (INDIGO ROSE )                                                                                                                                                                                                          

כוריאוגרפיה: יירי קיליאן ,   Jirí Kylián ,

מחול החוגג את טבעו  החולף של נעורים ויחסים אנושיים. ב"אינדיגו רוז“ (גוון צבע) מגולם אידיאל בלתי מושג, קיליאן מזמין את הרקדנים לחפש אותו בלהט תוך הבנה כי השלמות  היא בלתי אפשרית להשגה.

 "שמיים אפורים"   Céu Cinzento )            

כוריאוגרפיה: קלאביו אוליבירה, Clébio Oliveira      

מוסיקה: מתאו ניקולאי  Matteo Niccolai

״שמיים אפורים״ הוא התרגום לשם הדואט העוסק בנושא הנצחי של אהבה בלתי אפשרית,  הקיימת בספרות ובדמיון הקולקטיבי. דרמה נוגעת ללב בין שני אנשים מאד עסוקים בעצמם, המתקשים לראות אחת את השני . הכוריאוגרף שואל איך היתה מתקיימת אהבתם של רומיאו ויוליה, לו במקום מותם הטראגי היו מתעוורים,  והוא מדמיין את סבך היחסים ואת הצורך הנואש שלהם בתנועות המונעות ע״י חושיהם, בכדי למצוא אחד את השני.

קלאביו אוליבירה הינו רקדן ברזילאי הרוקד ויוצר בבלט ברלין  משנת 2008 , זכה בפרס התחרות לכוריאוגרפיה של שיקאגו.

 

'ן" GEN )

כוריאוגרפיה: קאסי אברנצ'ס , Cassi Abranches,   

 מוסיקה: מארסלו ז'נסי , זא ניגרו       Marcelo Jeneci ,   Zé Nigro

קאסי אברנצ'ס היא רקדנית ראשית לשעבר בלהקת גרופו קורפו הנחשבת ליורשו של פאולו פדרניירס המפורסם, אשר מתארת את מסעה האישי מריקודה במופעה האחרון  בלהקה  ועד הפיכתה לכוריאוגרפית.  נושא הריקוד הוא ״ התחלה  או התחדשות ע״י הפיכת זיכרון התנועה הטמון בגוף הרקדן ליצירה עצמאית והמעבר של האמן מרקדנית לכוריאוגרפית״

 

"מוות זעיר"PETITE MOR))    

כוריאוגרפיה:  יירי קיליאן , Jirí Kylián ,

מחול עכשווי המשלב רגישות קלסית עם שנינות נועזת ומודרנית. הכוריאוגרפיה כוללת שישה גברים, שש נשים ושש חרבות, ההופכות במובנים רבים, לשותפי הריקוד האמתיים של הגברים. קיליאן עושה  גם שימוש שובב בשמלות בארוק שחורות, אשר נראות כיצוקות לגוף הרקדנים ולעיתים מתקיימות גם בנפרד מהם. ״פטיט מורט״ בצרפתית היא דרך פואטית לתאר את רגע העילפון בשיא האקסטזה של יחסי מין, תחושה המתוארת כמוות קטן. וייתכן כי ברגע ההנאה (או ברגע  יצירת פוטנציאל חיים חדשים) אנו מודעים לעובדה כי חיינו כה קצרים וכי המוות לעולם אינו רחוק מדי מאיתנו.  קיליאן מביע זאת ברגישות ארוטית ובהומור.

 

תאריכים:

1/3/17, יום רביעי , שעה 20:30 – היכל אמנויות הבמה הרצליה . ז'בוטינסקי 15 הרצליה .

מחיר כרטיס : 239 - 299₪

1-700-70-29-29

www.hoh-herzliya.co.il

 

https://www.facebook.com/Omnuyot 

2/3/17 , יום חמישי , שעה 20:30 - היכל אמנויות הבמה הרצליה . ז'בוטינסקי 15 הרצליה .

מחיר כרטיס : 239 - 299₪

1-700-70-29-29

www.hoh-herzliya.co.il

https://www.facebook.com/Omnuyot 

 

3/3/17 , יום שישי, שעה 13:00 – היכל אמנויות הבמה הרצליה . ז'בוטינסקי 15 הרצליה .

מחיר כרטיס  - 239 - 299₪

1-700-70-29-29

www.hoh-herzliya.co.il

https://www.facebook.com/Omnuyot 

4/3/17, מוצ"ש , שעה 21:00- היכל אמנויות הבמה הרצליה . ז'בוטינסקי 15 הרצליה .

מחיר כרטיס: 239 - 299₪

1-700-70-29-29

www.hoh-herzliya.co.il

https://www.facebook.com/Omnuyot 

6/3/17 , יום שני , שעה 20:30 – היכל יד למגינים – קיבוץ יגור

מחיר כרטיס  - 239 - 299₪

04-8431500 

 www.yadal.co.il

 

7/3/17 , יום שלישי , שעה 20:30 – תיאטרון ירושלים

מחיר כרטיס  - 239 - 299₪

6226*-   www.bimot.co.il        

02-5605755 -  www.jerusalem-theatre.co.il

 

 צילום   Ilian Aguiar

 

 

 

 

 

 

 

 

בלוסטון גרופ – לייב ניישן ישראל |  קונצרטו

גיא בסר, שי מור יוסף ואודי אפלבוים

גאים מאד להודיע :

 

 

Britney Spears

Live in Concert

                                                                                                             3.7.17 פארק הירקון

 

                                    

    Official Websiteswww.britneyspears.com

 

 

מכירת הכרטיסים תחל ביום שלישי ה-28 במרץ בשעה 18.00

באתר טיקט מסטר ישראל www.tmisrael.co.il   *9964

מחירים לקהל הרחב :

דשא: 340 ₪

טבעת הזהב: 850 ₪

VIP -  1100 ש"ח

מחירים ללקוחות חברות האשראי :

דשא -  ללקוחות לאומי קארד: 280 ש"ח

טבעת הזהב: ללקוחות אמריקן אקספרס 650 ₪

VIP -  ללקוחות אמריקן אקספרס 980 ₪.

  • בכפוף לתנאים בחברת האשראי.

אייקון הפופ , בריטני ספירס תגיע לישראל בפעם הראשונה להופעה אחת בלבד במסגרת

סיבוב הופעות הכולל את להיטיה הגדולים ב- 3 ביולי בפארק הירקון גני יהושוע בתל אביב . הופעתה של ספירס תתקיים במסגרת סיבוב ההופעות הבינלאומי באסיה .

מפיקים בישראל: שי מור יוסף וגיא בסר בעלי קבוצת בלוסטון –לייב ניישן ישראל ואודי אפלבוים מחברת קונצרטו  .

בריטני ספירס, החוגגת השנה 35, החלה את דרכה בשנת 1998 עם הלהיט

"Baby one more time" שכבש את העולם והשאר והפך אותה לאומנית הצעירה הנמכרת ביותר בכל הזמנים. שיריה הגיעו למקומות הראשונים במצעדים השונים.  

לספירס 9 אלבומי אולפן מצליחים: Baby one more time , "Oops I did it again", Britney"", "In the zone" , Blackout", Circus"" , "Femme Fatale", "Britney Jean" ואלבום האולפן האחרון שלה שיצא בשנה שעברה "Glory". אלבומיה נמכרו עד כה בלמעלה מ- 100 מיליון עותקים ברחבי העולם. והסינגלים שיצאו עד היום נמכרו גם הם בלמעלה מ- 100 מיליון עותקים ברחבי העולם.

ספירס זכתה בעשרות פרסים ביניהם : פרס ה Grammy  היוקרתי, 6 פעמים זכתה בפרס MTV Video Music Awards כולל פרס מפעל חיים על פועלה, 10 פרסי Billboard Music Awards כולל פרס Billboard Millennium Award. יש לה כוכב על שמה ב Hollywood Walk of Fame. בשנת 2009 מגזין הבילבורד דירג אותה במקום 8 מבין 10 האומנים המשפיעים של העשור והכתיר אותה כאומנית הנשית הנמכרת ביותר של שנות ה- 2000 .

ה RIAA  (The Recording Industry Association of America) דירג את ספירס במקום 8 בראש הזמרות הנמכרות בארצות הברות  עם 34 מיליון מכירות מאלבומיה בארצות הברית בלבד.  מגזין ה Rolling Stone הגדיר את הצלחתה כאחד מ 25 הרגעים הבולטים של אומן צעיר בכל הזמנים. בשנת 2012  VH1 מיקם אותה במקום 11 במצעד 100 הנשים המצליחות בכל הזמנים. הבילבורד מיקם אותה במקום שישי מבין הנשים המוזיקה. המגזין הפורבס דיווח שספירס הייתה האישה המרוויחה ביותר לשנת 2012 עם הכנסות של למעלה מ - 58 מיליון דולר.

לאורך השנים שיתפה ספירס פעולה עם עשרות אמנים וביניהם  מדונה, ויל אי אם, ג'סטין טימברלייק, איגי אזליה, קאשה ועוד.  בנוסף לקריירת השירה ספירס השתתפה במספר סרטים וסדרות .

בין להיטיה הגדולים:

Britney Spears - ...Baby One More Time

Britney Spears - Oops!...I Did It Again

Britney Spears - Toxic

Britney Spears - I'm A Slave 4 U

Will.i.am - Scream & Shout ft. Britney Spears

Britney Spears - Womanizer

Britney Spears - Gimme More

Britney Spears - Till The World Ends

Britney Spears - Circus

Britney Spears - Piece Of Me

Britney Spears - Work B**ch

Britney Spears - (You Drive Me) Crazy

Britney Spears - Born To Make You Happy

Britney Spears - Lucky

Britney Spears - Stronger

Britney Spears - Me Against The Music ft. Madonna

Britney Spears - I'm Not A Girl, Not Yet A Woman

Britney Spears - Slumber Party ft. Tinashe

Britney Spears - Make Me... ft. G-Eazy

 

 

 צילום    יחצ'

 

 

 

 

 

 

 

 

'לוצ'יה די למרמור' מאת דוניצטי באופרה הישראלית טירוף עז כמוות ואריית השיגעון המפורסמת אחת ה"משוגעות" המוכרות והמבוצעות ביותר ברפרטואר האופראי.

בניצוחו של דניאל קלגרי ובבימויו של אמיליו סאחי 17/01/2017- 03/02/2017 האופרה הישראלית - המשכן לאמנויות הבמה תל אביב

 

 

האופרה הישראלית תעלה את "לוצ'יה די למרמור" מאת המלחין האיטלקי גאטנו דוניצטי, בניצוחו של דניאל קלגרי, בבימויו של אמיליו סאחי ובהשתתפות צוות סולנים בינלאומי וישראלי, תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ומקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של איתן שמייסר שגם ינצח לסירוגין על האופרה.

"לוצ'יה די למרמור" היא המפורסמת מבין האופרות הרבות שכתב דוניצטי- המלחין שהצליח להביא את הדרמה לעוצמות שלא היו ידועות לפני תקופתו.  דוניצטי (1797-1848) היה אמן הבל קנטו ("שירה יפה") - המצריכה שליטה קולית עילאית ומנעד וגמישות קוליים רחבים. בין האופרותשכתב: "שיקוי האהבה", "אנה בולנה", "דון פסקואלה", "לה פבוריטה", "בת הגדוד" 
ו"מריה סטוארדה".

 

האופרה 'לוצ'יה די למרמור" ידועה בין היתר בשל האריה המוכרת כ"ארית השיגעון"  ששרה לוצ'יה. האריה הנמשכת כ-15 דקות היא שיאה המרגש של היצירה, ומבחנה הגדול של הסולנית המגלמת את התפקיד.

"לוצ'יה די למרמור" של דוניצטי היא אחת ה"משוגעות" המוכרות והמבוצעות ביותר ברפרטואר האופראי. לאורך האופרה אנחנו חווים יחד אתה את התלאות אותן היא נאלצת לעבור וחשים כלפיה אמפתיה כשהיא מאבדת את דעתה, רוצחת את בעלה הטרי במיטת כלולותיהם ומסיימת את חייה. את כל זה היא עושה תוך כדי שהיא שרה את אחד התפקידים הווירטואוזיים והמאתגרים ביותר שנכתבו אי פעם.

 

 

 

גם לקולנוע של המאה ה-20 וה-21 נכנסה ארית השיגעון כהשראה ליוצרים ששילבו אותה בפס הקול של סרטיהם ובהם: מרטין סקורסזה ב'שתולים', פול קוקס האוסטרלי ב'איש הפרחים' ובמאי הקולנוע לוק באסון ששילב בסרטו 'האלמנט החמישי' את האריה בביצועה של הזמרת האלבנית אינווה מולה. (וברוח של הומור- לישראלים זכור בוודאי השימוש שעשו אורי זוהר ואריק איינשטיין במערכון המיתולוגי של חבורת "לול" שבו השניים המגלמים אוהדי כדורגל המקבלים שידור של "ארית השיגעון" במקום משחק הכדורגל שהובטח להם ונכנסים בעצמם להתקף של טירוף....)

עלילת האופרה, עם הליברית של סלוואטורה קאראמנו, מבוססת על הרומן "הכלה מלמרמור" מאתוולטר סקוט המתייחס להיסטוריה העקובה מדם של סקוטלנד. זהו סיפור של תככים בין שתי משפחות שעל מזבחן מתפתח סיפורה הטרגי של לוצ'יה שנאלצת לבגוד באהובה ולהינשא לאחר בלחצו המאיים של אחיה. היא הורגת את בעלה על מיטת הכלולות, יוצאת מדעתה ומתה. אהובה אף הוא מצטרף אל קברה הטרי. 

 

הבמה בעיצובו של אנריקה בורדוליני בנויה כאולם גדול, שתקרתו קשתות וקירותיו אבן מתכתית בוהקת עם מסכים אטומים ושקופים למחצה שממוקמים בסמוך לקשתות ומחלקים את הבמה למישורי עומק שונים. גם משחקי צבעים ותאורה יוצרים חילופי זירות לאורך כל הערב. תלבושות משמשות את האווירה הגותית כאשר לוצ'יה היא הדמות היחידה שלבושה בלבן ומיטתה אף היא לבנה בעוד שאר הדמויות לבושות שחורים.

המנצח האיטלקי דניאל קלגרי שב לאופרה הישראלית לנצח על הפקה זו לאחר שבביקוריו הקודמים ניצח על "נשף מסכות" (2014) ו"ריגולטו" (2012).
קלגרי היה המנצח הראשי של פסטיבל ווקספורד והמנצח הראשי של התזמורת הפלמית המלכותית באנטוורפן. הרפרטואר האופראי שלו כולל מספר בכורות עולמיות כולל "אליסה "(ג'מפאולו טסטוני), ,"אדיפוס" (פייר ברתולמה) וכן האופרות "טורנדוט", "טוסקה" (פוצ'יני), "ריגולטו", "פלסטף, אאידה (ורדי), "כך עושות כולן" (מוצרט) ורבות אחרות. הוא הקליט אופרות רבות מאת ורדי כולל "לה טרוויאטה", "הטרובדור", "אוברטו" וכמו כן הקליט יצירות סימפוניות רבות. הוא מנצח בקביעות בלה סקאלה במילנו, המטרופוליטן אופרה בניו יורק, האופרה
הממלכתית של וינה ובתי האופרה של מינכן, פריס, בריסל, טורונטו, וושינגטון, ברלין, דרזדן, ברצלונה, טוקיו, ציריך, פירנצה, ונציה ועוד רבים אחרים. כמו כן הוא מנצח על תזמורות סימפוניות מובילות בבלגיה, הולנד, צרפת, איטליה, גרמניה ומדינות נוספות.

 

הבמאי הספרדי אמיליו סאחי למד פילוסופיה באוניברסיטה באוביידו ומוסיקולוגיה באוניברסיטה של לונדון. בין השנים 2001 ו-2005 היה המנהל האמנותי של בית האופרה המלכותי במדריד. כיום הוא המנהל האמנותי של האופרה של בילבאו. הוא ביים עשרות הפקות אופרה מהבארוק עד לאופרות בנות זמננו בבתי אופרה מובילים בכל העולם כולל לה סקאלה במילנו, בולוניה, ונציה, גנואה, ליסבון, פריס, רומא, דיסלדורף, לוס אנג'לס, וושינגטון, סן פרנסיסקו, יוסטון, בואנוס איירס, סנטייגו דה צ'ילי, האופרה העממית בווינה, ז'נבה, מונטה קרלו, ניצה, טולוז, פזארו, טוקיו, אוסקה, הונג קונג, סוויליה, ולנסיה, ברצלונה, מדריד ובית האופרה באמזונס במנאוס. 
באופרה הישראלית ביים את הפקות "נישואי פיגרו" (מוצרט) ב-2015, "בת הגדוד" (דוניצטי) ב-2011, ו"כרמן" (ביזה) ב-2002.

 

צוות זמרים ישראלי ובינלאומי שישתתף בהפקה זו: בתפקיד הראשי: הסופרן הספרדייה מריה חוזה מורנו (זוהי הופעתה הראשונה באופרה הישראלית)  וסולנית האופרה הישראלית הילה בג'יו, בתפקיד אדגרדו:  הטנור הרוסי אלכסיי דולגוב והטנור האיטלקי סלבטורה קורדלה (שניהם חוזרים ארצה להפקה), בתפקיד אנריקו: הבריטון האיטלקי מריו קאסי והבריטון הרומני יונוץ פאסקו (שניהם חוזרים ארצה להפקה), בתפקיד ריימונדו:  הבס הרוסי אנטולי סיבקו (שזוהי הופעתו הראשונה באופרה הישראלית) והבס הישראלי הותיק ולדימיר בראון, בתפקיד ארתורו: הטנור הישראלי יוסף ארידן, בתפקיד אליסה: מצו הסופרניות הישראליות ענת צ'רני ושחר לביא (שתיהן בוגרות מיתר אופרה סטודיו) ובתפקיד נורמנו:  הטנור הישראלי גיא מנהיים.

 

תאריכי מופעים: 
שלישי 17/01/2017 20:00, רביעי 18/01/2017 20:00 , שישי 20/01/2017 13:00, שבת 21/01/2017 20:00, ראשון 22/01/2017 20:00, שלישי 24/01/2017 20:00, חמישי 26/01/2017 20:00, שישי 27/01/2017 13:00 שבת 28/01/2017 20:00, שני 30/01/2017 20:00 ,שלישי 31/01/2017 20:00, שישי 03/02/2017 13:00,

השירה באיטלקית
כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית
משך המופע : כשעתיים ו-40 דקות
מחירי כרטיס: ₪ 190- 470 ₪
שעה לפני תחילת כל מופע מתקיימת הרצאת מבוא באורך כחצי שעה באולם, הכניסה להרצאה חינם לבעלי הכרטיס באותו הערב.

לקראת בכורה:  מפגש עם יוצרי וסולני 
ההפקה בו יבוצעו קטעים נבחרים מן האופרה

להזמנת כרטיסים: 03-692777, www.israel-opera.co.il

בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א

 

 

 

 

צילום  יוסי צבקר