חגיגה חיפאית בין תרבותית של מוזיקה, טעמים, ריחות, מיצגים אינטראקטיביים, תערוכות, הפעלות לילדים ועוד.

עידן שרעבי במופע בכורה - דינוזאור, מופע מחווה לסרט הערבי, אנסמבל גולסא בשירת נשים תימנית, חוויה בוואדי– סיור בבתים פתוחים ובמוזיאון ללא קירות, פתיחת התערוכה "איסוף עצמי" בגלריה בית הגפן, הרצאות אספנות מעל הבר ועוד

 

 תוכנית מלאה

פסטיבל "החג של החגים" פותח את שנתו ה 24 עם מגוון עשיר של אירועי תרבות ייחודיים לכל המשפחה בשכונת וואדי ניסנאס ומתחם המשפחות בבית הגפן, כאשר אירועי השיא של הפסטיבל יתקיימו בימי שבת ה 16 וה 23 בדצמבר.

בפסטיבל השנה תכנית עשירה במיוחד: סדנאות קרקס עם "פעולה קרקסית", תהלוכות כריסטמס, ביקור בבית הפתוח של סנטה קלאוס המקומי, מופע מוסיקלי של אנסמבל גולסא עם שירת נשים תימנית, "סרט ערבי" –מופע מחווה של תזמורת פירקת אלנור לסרטים הערביים- המתארחת בפסטיבל במסגרת סדרת אירועי בימות פיס, "איסוף עצמי" תערוכה קבוצתית בגלריה בית הגפן התייחסות יעל). סיורים בבתי התושבים בואדי ניסנאס, סיורי טעימות בוואדי, הקרנות סרטים ומפגשי יוצרים, יריד עתיקות ארצי, סדרת הרצאות אספנות על הבר, מופעי חוצות לקהל הרחב, מתחמי ילדים ועוד.

 

בשבתות יתקיימו בוואדי ניסנאס מופעי מוזיקה בשלל סגנונות עשירים ונפלאים של הרכבים מתחלפים, יהודים וערבים- מיוון ועד מצרים, מטורקיה ועד דרך המשי. בנוסף, במרכז הוואדי יתקיימו שתי מסיבות רחוב בשיתוף הקהל: מסיבת סווינג בליווי רקדנים ומורים לריקוד שיזמינו את הקהל להתנסות ולהשתתף במסיבה ומסיבת דבקה בהשתתפות שתי להקות דבקה שונות ולהקת מתופפי חיפה. הקהל יוזמן לרקוד דבקה ביחד עם הלהקות ברחוב.

סנטה קלאוס החוגג השנה 30 שנות סנטאות יפתח את ביתו לקהל המבקרים ברחוב חדד 6  שם ישב לצידו של עץ האשוח ויחלק מתנות  לילדים. 

 

אסף רון, מנכ"ל בית הגפן "פסטיבל החג של החגים הוא אירוע שנועד לחזק את החברה ההטרוגנית בישראל. העיר חיפה, כעיר מעורבת, מהווה קרקע פורייה לקיום דיאלוג אפקטיבי בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית. אנחנו מאמינים שדרך התרבות והאמנות ניתן יהיה לייצר מרחב שוויוני ובטוח, שיאפשר שיח עמוק תוך קבלת האחר ללא שיפוטיות".

 

בין האירועים הבולטים:

14.12 - בשעה 21:00 –אירוע פתיחה - מעבדה מוזיקלית - סווינג דה ג'יטאן מתחברים לאליאס סובי וחאלד גי'ט ויוצרים ביחד מופע מקור חדש- תיאטרון בית הגפן ––כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

14.12 - פתיחת תערוכה "איסוף עצמי"– תערוכה המציגה עבודות שעוסקות בפרקטיקות של אגירה, ליקוט וארכוב. אוסף של חפצים אישיים שהופכים לממצאים ארכיאולוגיים,  מיצב אור המבוסס על זכרונות של נוף מוכר וארכיון בהתהוות, המורכב כל-כולו מריחות, הן רק כמה מן העבודות שיצרו  במיוחד האמנים והאמניות המשתתפים בתערוכה. גלריית בית הגפן

15.12 - אנסמבל גולסא- ארבעה אמנים שמתחברים ויוצרים גלגול חדש של המוזיקה ושירת הנשים היהודית מתימן. הטקסטים היצריים והמיסטיים מקבלים משמעות מודרנית ועכשווית בהרכב כלי מיוחד המשלב שירה, כלי מיתר אפריקאים, כלי הקשה מהעולם, גיטרות לסוגיהן וצ׳לו המביא לידי ביטוי את הצליל והקול הנשי. המופע נותן פרשנות חדשה לעולמה הרוחני של האישה בתימן ולוקח את הקהל למסע אל תוך עולם של מקצב, מחול, תשוקה, תפילה וגעגוע לחופש. – תיאטרון בית הגפן

16.12 - טקס פתיחת תערוכה ארצית ליצירות אמנות של ילדים - כחול בספריית בית הגפן

17.12 - אופרה טיבטית – בביצוע  GANSU TIBET FOLKLORE DANCE GROUPתיאטרון בית הגפן –כניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

חגיגות חורף במושבה הגרמנית – דוכנים, מופעי רחוב, מופעי מוסיקה ושד' אחת ארוכה ומוארת באווירה אירופאית ים תיכונית. כל ערב החל מהשעה 18:00 – פתוח לקהל.

20.12 - אספנות על הבר – איזה ריח יש  לשייכות, מה אפשר ללקט עלידהבית, מה באמת יודע האף, איך בונים אוסף אמנות פרטי, מהם הסיפורים שמאחורי העוד? אוסף הרצאות על הבר פתוחים לקהל:

18:30 BKIND - - תהיו טובים. סטארט אפ חברתי חדש שמטרתו להגביר עשייה חיובית, אכפתית ונדיבה בין אנשים. מתכנסים בתיאטרון בית הגפן ויוצרים שרשרת חיפאית למעשים טובים. פתוח לקהל. 

19:30 - האמנית טליה הופמן – רוקחת ארכיון ריחות תוך שיחה עם הקהל שבחדר על מחשבות, זכרון, תושבות ומקומיות. גלריה בית הגפן

20:00 - ליקוט עלידהבית –ד"ר אורי מאיר צ'יזיק – מסורת הליקוט ההולכת ונעלמת, איפה ומה אפשר ללקט ואיך להשתמש בכל הטוב הזה שצומח לנו ממש מתחת לאף.  Café talateenמסדה 30

20:30 - אספנים ונהנים – מורה נבוכים לאספן המתחיל – יועד בר נוי (אוצר ומנהל גלריות 'פחות מאלף' וסרג' תירוש, אספן ותיק בעל שם עולמי – מהפכות בשוק האומנות, פשרות ואיך מתחילים אוסף אמנות. בית בגלריה עצמאות 92.  

21:00 - מה שהאף יודע – איציק לביא – ד"ר ריח  - עד כמה חוש הריח משפיע עלינו בכל תחומי החיים החל מקבלת החלטות, מה שאנחנו אוכלים ואיך אנחנו בוחרים את בני הזוג שלנו. סינקופה בר – כיאט 5

21:00 - עוד ועוד – בשארה דיב בונה ואוסף עודים  - כל אחד מהם מספר סיפור שונה לגמרי. פאב אינכדו. נתנזון 14

21.12 - "סרט ערבי"– סדרת מופעי מחווה של תזמורת פירקת אלנור לסרטים הערביים- המתארחת בפסטיבל במסגרת סדרת אירועי בימות פיס במרכז קריגר

15.12 ו 22.12 - חוויה בוואדי –ביקור בתים פתוחים. פרויקט שהחל לפניי שנתיים, בשיתוף פעולה ולאחר תהליך ארוך עם תושבי ואדי ניסנאס המבקשים להכיר לקהל המבקרים את הוואדי גם מבפנים, מעבר לדוכנים, למוסיקה לאוכל ולשוק, להכיר את הוואדימזווית אחרת. תושבי הוואדי פותחים את בתיהם ומספרים את סיפור חייהם הנשזרים בחיי השכונה מאז ועד היום. בין המארחים אפשר למצוא את פאוזיה ואום ג'יהאד, צמד שכנותלבביות וחברות טובות המביאות את סיפורן האישי וסיפורו של הוואדי לצד עוגיות חג, תה מהביל ועץ כריסטמס מנצנץ, את וואליד, הספר השכונתי שאוסף ואוצר סודות וסיפורי מספרה כבר 50 שנים, את כאמיל שחאדה, אומן וקליגראף שישתף ברזי הקליגראפיה הערבית, את בשארה דיב, בונה כלי הנגינה ועוד רבים וטובים.

22.12 - קונצרט קלאסי של התזמורת הערבית על שם סוהיל רדואן. התזמורת למוסיקה ערבית על שם סוהיל רדואן במופע אינסטרומנטאלי ובו קטעים קלאסיים מאת מוחמד עבד אלואהאב, פריד אלאטראש, מוחמד אלקאסבג'י ויצירות מקור נוספות. 21:30 תיאטרון בית הגפן. בתשלום

סיור טעימות מאיר פנים –שף באלשוק - עם השחקן רן אמיר סיור הכולל טעימות רבות ומגוונות ומפגשים עם אנשי הוואדי. אנשים מאירי פנים עם לב פתוח.את הסיור מובילה דמותו הססגונית של שף באלשוק, מלא בתשוקה לטעמים,לריחות ולמפגשים משמעותיים. זהו סיור של גישור עולמות וקירוב לבבות השזור בשלל טעמים, ריחות וצלילים. סיור של שעתיים

סיור השכמה – חדש בפסטיבל –אז מה קורה בשבת חגיגית של חג החגים רגע לפני שהקהל מגיע? השכונה רגע לפני שהכל קורה, לפני שהוואדי מתעורר לחיים ומחבק את מבקרי הפסטיבל. סיור מודרך בגלריה בתערוכה 'איסוף עצמי', פגישה עם טוני אשקר  - אספן מיוחד במינו, יצירותיה של חיה תומא – אמנית שחיה בוואדי ושל אומנים נוספים שיציורתיהם הן חלק ממוזיאון ללא קירות בוואדי ניסנאס. נשנוש טעים אצל שחאדה. רגע לפני שהכל קורה, רגע לפני שהמוסיקה מתנגנת, שהריקודים מתחילים ושהריחות בחג לא יניחו לכם, עוד תספיקו לראות קצת את מאחרוי הקלעים של אחת ההפקות הגדולות בארץ.

14.12 וב 21.12 בשעה 17:00סיור כריסמס – חדש בפסטיבל – להכיר את חיפה קצת אחרת. סיור בוואדי ניסנאס, ביקור בביתו של סנטה קלאוס המקומי – באבא נאוול, לשמוע ממנו על מפעל חייו כמפיץ אור ושמחה ומחלק מתנות מקצועי, לפגוש את כומר הקהילה הארמנית בכנסייה ולהיחשף לסיפור הקהילה, לראות את הכנסייה הקתולית במלוא יופייה ולסיים במושבה הגרמנית המוארת והמנצנצת חגיגית ומרגש במיוחד. (לאלו שיבחרו לצאת לסיור ב14.12 יוכלו להמשיך בתום הסיור היישר לפתיחת התערוכה ופסטיבל החג של החגים)


16.12 ו 23.12 - יריד העתיקות הארצי– עשרות סוחרים ואספנים ומאות פריטים עתיקים ומוצרי וינטג' . היריד מתקיים בקומה העליונה של תיאטרון בית הגפן בניהולו של גדי אברהם. בין מציגי היריד, אספני תכשיטים, מטבעות, אספני וינטג' רהיטים ישנים, אמנות ישנה ועוד. 8-9, 15-16, 22-23 . ימי שישי 10:00-16:00. ימי שבת 10:00-18:00

16.12 ו 23.12 מתחם המשפחות בחצר האחורית של בית הגפן בו יתקיימו פעילויות לכל המשפחה ביניהם מופעי מוסיקה, מחול, קרקס ועוד בעברית, ערבית ובלי שפה בכלל.

סינמה שכונה - רצועת קולנוע בשיתוף סינמטק חיפה –  ימי שישי ב 13:00  בתיאטרון בית הגפן:

15.12 "תזמורת ממוחזרת"- סרט לכל המשפחה. לפני הסרט יתקיים מופע – צלילים מחצר הגרוטאות

22.12 "הממלכה המופלאה של פאפא אלייב"– התשובה הבוכרית למשפחת ג'קסון- סיפורה של משפחה מוזיקלית מפורסמת וחמת מזג מטג'יקיסטאן.בתום ההקרנה יתקיים שיח עם היוצרים.

16-23.12 - פעולה קרקסית -  מיכל ורועי פרמפשס הם זוג אמני קרקס נוודים. הם חיים במשאית ושמה "שמחה", המכילה בתוכה קרקס שלם. בין ה 16 ל 23 בדצמבר תחנה משאית ושמה שמחה ברחבת בית הגפן, - קרקס צבעוני ומרגש עבור כל מי שרק ירצה להרגיש למשך שבוע אחד, איך זה לחיות את חיי הקרקס. -  הכניסה חופשית לילדים מגיל 7 ועד 70 ואפשר גם יותר. בימי שבת המתחם יפעל בין השעות 11:00-16:00 

בכל שבת בשעה 14:30 תצא תהלוכת כריסטמס חגיגית מהכנסייה ברחוב אלנבי (סמוך לכיכר אמיל חביבי). את התהלוכה מוביל סנטה קלאוס ואותו מלווים מאות חניכי תנועות ותזמורות הצופיםהמרונים, קתולים והארמנים תזמורות חמת חלילים, תזמורות נשפנים מתופפים, דגלנים ועוד.

      23.12 בשעה 20:30 מופע נעילת הפסטיבל - דינוזאור – מופע בכורה – מופע מחולמיוחדהמורכבמשתייצירות מחול של עידן שרעבי ורקדנים יוצרים בתיאטרון בית הגפן

פסטיבל "החג של החגים" מופק ע"י בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה, ביחד עם עיריית חיפה.

פרטים נוספים באתר הפסטיבל  : haifahag.com

 

צילום   יחצ  ו GulazaPress Ronen Goldman

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=61zA_lSh9Mc&feature=youtu.be

 

המגן הפקות ויזמות בע"מ" גאים להציג :

בחנוכה 2017 "אלאדין והנסיכה יסמין" בהפקת ענק

 

מחזמר מרהיב לכל המשפחה בכיכובם של:  טוביה צפיר, עדי הימלבלוי, אסף הרץ, מייקל לואיס, חובי סטאר

ועוד שחקנים, זמרים ורקדנים על במה אחת !

המחזמר אשר מספר את סיפור אגדת אלף לילה ולילה המצליחה בכל הזמנים אשר זכתה לעשרות גרסאות של סרטים ומחזות ברחבי הארץ ובעולם וגם בימים אלו מציגה על בימות לונדון וברודויי, זוכה לגרסה ישראלית חדשה ומרהיבה.

הבמאי רני מגר: "אלאדין הוא אחד מן הסיפורים שמהרגע הראשון ששומעים אותו מתאהבים בו. אגדה שתמיד רוצים לשמוע שוב ושוב בגלל החומרים הנצחיים שבה. השנה ניתנה לי ההזדמנות ליצור גרסה שלי לקלאסיקה הזו, למצוא זוויות ראייה חדשות שידברו בשני רבדים גם אל הילדים וגם אל ההורים".

מטעם חברת ההפקה: "המגן הפקות ויזמות בע"מ" נמסר: "הפקת המחזמר "אלאדין והנסיכה יסמין" תהיה אחת מההפקות המרכזיות בחג החנוכה הקרוב. אנו מבטיחים לכל הצופים הנאה ואיכות יוצאת דופן בעיבוד מחודש ומרהיב לאחת מאגדות הילדים האהובות ביותר בכל הזמנים."

טוביה צפיר – בתפקיד הג'יני

עדי הימלבלוי – הנסיכה יסמין

אסף הרץ – אלאדין

מייקל לואיס – הנסיך קסים

חובי סטאר – ג'פאר

המופע מתאים לכל המשפחה.

משך המחזמר: שעה וחצי

תאריך עיר שעה
28.11.17 נתניה- היכל התרבות , רח' רזיאל 4 16:15, 18:30
02.12.17 חולון-תיאטרון חולון ,שד' קוגל 12 09:30 , 11:30
05.12.17 נהריה-היכל התרבות , כביש עכו 16:00 , 18:30
06.12.17 נס ציונה-היכל התרבות, רח' השריון 1 17:30
07.12.17 אשקלון- היכל התרבות, הנשיא 82 אשקלון 16:15, 18:30
09.12.17 יגור-תאטרון יד למגינים 10:45
10.12.17 פתח תקוה-היכל התרבות, רח' המכבים 5 16:00, 18:30
11.12.17 ירושלים-תאטרון  שרובר, דוד מרכוס 20 ירושלים
12.12.17 הרצליה-היכל אומניות הבמה, רח' ז'בוטינסקי 15 16:15, 18:30
13.12.17 ראשל"צ- היכל התרבות , רח' ז'בוטינסקי 16 ראשל"צ 16:00, 18:30
14.12.17 אשדוד-המשכן לאומנויות הבמה,דרך ארץ 1 , 16:00 11:00
15.12.17 באר שבע-המשכן לאומניות הבמה,שדרות רגר 41 , 12:00 , 14:30 09:30
16.12.17 גבעת ברנר-אולם המופעים 10:00 , 12:30 , 14:30 , 16:00
17.12.17 תל אביב-אוניברסיטה תאטרון סמולרש רחוב קלאוזנר פינת רחוב ד"ר ג'ורג' וייס (שער 4) 09:30 , 11:45, 14:30 , 19:00
18.12.17 קריית מוצקין-היכל התאטרון, רח' החשמונאים 77 10:00 , 12:30 , 16:00
20-19.12.17 תל אביב-אוניברסיטה תאטרון סמולרש, רחוב קלאוזנר פינת רחוב ד"ר ג'ורג' וייס (שער 4) 10:00, 12:30, 16:00, 18:30
21.12.17 עפולה-היכל התרבות, רח' חטיבה תשע 9 16:00 , 18:30
23.12.17 גן שמואל-אולם מופעים אזורי 11:00
24.12.17 איירופרט סיטי-היכל התרבות,אזור התעשייה לוד צפון, בית הדר המלאכה 2 17:30
25.12.17 כרמיאל-היכל התרבות, שד' נשיאי ישראל 33 17:30
26.12.17 בקעת הירדן-היכל התרבות 

מחירון  כרטיס למחזמר אלאדין והנסיכה יסמין:

מחיר מלא 149 ₪

מכירה מוקדמת 99 ₪  

לקוחות קניוני עופר 69 ₪

לקוחות ניו פארם 59 ₪

לקוחות רמי לוי שיווק השקמה 59 ₪  

מנויי ידיעות אחרונות 79 ₪ 

מבצע ללקוחות מזרחי טפחות 

מבצעים בכל חברות האשראי :

ישראכרט,ויזה כאל,אמריקן אקספרס, לאומי קארד.

כרטיסים מוזלים דרך וועדי העובדים : 

קרנות השוטרים, מגה לאן,חבר,מועדון טוב,מועדון שלך,בהצדעה,הסתדרות המורים, חברת חשמל, ובכל הוועדים המסבסדים. 

***טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5745005

http://aladdin2017.co.il/show.php?id=5382

 

 צילום יחצ'

 

 

 

 

 

 

המחזה עלה לראשונה במסגרת פסטיבל "לילות עגנון" בתיאטרון החאן.

את המחזה ביימה שיר גולדברג ועיבדה שחר פנקס.

בימים אלו עולה על בימת תיאטרון החאן המחזה "תהלה" על פי ספרו הנודע של הסופר ש"י עגנון, זוכה פרס נובל לספרות. "תהלה" מגולל סיפור מסע המתאר את חיפושו של סופר אחד, אחר משמעות בחייו. לאחר שהייה ממשוכת בחו"ל, שב הסופר לירושלים. המפגש המחודש עם העיר ועם המתגוררים בתוכה מותיר אותו חסר שקט. באחד הימים הוא פוגש באקראי בתהלה, זקנה צדקת. בין השניים נקשרת שיחה והיא מעוררת את סקרנותו. לאחר פגישה זו, נפגש הסופר עם אנשים שונים בירושלים: חכם ירושלמי ורבנית זקנה המתגוררים גם הם בעיר העתיקה. מפגשים אלו מעוררים את השאלה אודות הקשר בין העבר להווה ואודות משמעות מפגש פשוט בין אנשים.

כשהסופר ייתקל שוב בתהלה הוא יתחיל לתמוה האם יד נעלמה היא המכוונת את השניים להיפגש או שמא הצורך שלהם זה בזו. אט אט ייחשף לסיפור עברה של תהלה עד שלבסוף תתגלה המהות האמיתית של החיבור בין השניים, אשר עיקרו גאולה.

את הסיפור עיבדה למחזה שחר פנקס וביימה שיר גולדברג. בהצגה משחקים תמר אלקן, יואב היימן ויהויכין פרידלנדר. המחזה עלה לראשונה במסגרת פסטיבל "לילות עגנון" אשר התקיים במהלך חודש יולי בתיאטרון החאן.

 

 

תפאורה: נטשה טוכמן

תלבושות: מאור צבר

מוסיקה: דניאל סלומון

תאורה: רוני כהן

עיצוב בובות: אמירה פנקס

הדרכת בובות: עופר עמרם.

פייסבוק    תיאטרון החאן - Khan Theatre

 

http://khan.co.il/

 

IG  @khantheatre 

 

https://youtu.be/d7h_hiAT0Hw

 

צילום יעל אילן.

 

 

 

 

 

 

המאסטרו גיל שוחט מארח את מופע המצליח בישראל-

Unforgettable  בקונצרט חגיגי לרגל פתיחת אירועי הקיץ ב 1 ביולי בפארק הרצליה-במעמד ראש עיריית הרצליה הכניסה חופשית!

 

UNFORGETTABLE -הינו מופע מוסיקלי בלתי נשכח אשר מגיע אלינו היישר מהגלאם של לאס וגאס וכולו מוקדש לשירים קלאסיים של שנות ה-50 , ה-60, וה-70  וכולל הפקת ענק וירטואוזית הכוללת, תזמורת חיה, תלבושות אקסקלוסיביות, תפאורה צבעונית  ורפרטואר מוזיקלי משובח, שבזכותם הקהל זוכה לחוויה קוסמופוליטית בלתי נשכחת.

 

ועכשיו,לאחר שכבשו את היכל התרבותתל אביב וחגגו למעלה מ- 100 הופעות,עם יותר מ- 70 אלף צופים שכבר ראו את המופע המצליח "Unforgettable" – לראשונה בישראל! יפגשו הזמרים סטלה יודקו,  צ'ארלס גארט  ופראנק עוז  בליווי תזמורת של 15 נגנים את המאסטרו גיל שוחט לקונצרט מוסיקלי ענק המשלב מוסיקה קלאסית עם פופ וג'אז בהשתתפות של למעלה מ- 8,000 איש  לרגל פתיחת אירועי הקיץ בחסות עיריית הרצליה.

 

גיל שוחט הינו מלחין, מנצח ופסנתרן ישראלי.
שוחט הלחין עד כה 9 סימפוניות, 9 קונצ'רטי לכלי סולו ותזמורת, יותר מ-100 יצירות קאמריות ויצירות לכלי סולו ו-4 אופרות.
בנוסף לכך שוחט מכהן כראש חטיבת המוסיקה בפסטיבל ישראל בירושלים, וכיהן בעבר כמנצח ומנהל המוסיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית. לצד ההלחנה, הניצוח והפסנתר הוא מופיע, עורך ומרצה ב-20 סדרות קונצרטים ברחבי הארץ בניהולו.

 

 

 

שיתוף הפעולה המיוחד בין שוחט ל "Unforgettable" נועד כד לחבר בין שני הז'אנרים השונים-מוסיקה קלאסית לפופ וג'אז לקונצרט בלתי נשכח, וכך בליווי התזמורת ומקהלת זמרי רקע יתקיים מופע מהוקצע של שירי אהבה מעוררי סנטימנטים  בעיבודים חדשים.בין השאר יבצע ההרכב הייחודי הזה ממיטב שיריהם של: THE EVERLY BROTHERS, The Platters, Sam Cooke, Brian Hyland Joe Dolan, Del Shannon פול אנקה, שירלי בייסי , פרנק סינטרה, , ריי צארלס וכמובן נט קינג קול ששירו UNFORGETTABLE  נתן למופע את שמו.

 

1.7.2017- פארק הרצליה בשעה:19:00 הכניסה חינם!

האירוע מתקיים במסגרת פסטיבל הקיץ בחסות עיריית הרצליה,יישא דברי פתיחה-מר משה פדלון,ראש העיר.

 

צלמים : יוסי זביקר וסתיו פרבה

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 האמן הרב תחומי איתמר טל, משיק את "גלריית באזז". "מכבשים לדבורים" לאחר הצלחת סדרת ספרי ילדים רבי המכר פונה האמן לעולם המבוגרים ומפתיע בהשקת ציורים קלוריסטים  בהשראת כוורת הדבורים.

הגלריה אוצרת מעל 100 ציורים העוסקים בעולמן המרתק והנכחד של הדבורים. מושא התשוקה של האמן  צורת חייהן הדומה מאוד לבני האדם. הציורים עשויים בצבעוניות מהפנטת מלאי תחכום ומסתורין, שימוש נכון בצבעי אקריליק על בד.

חלק מהציורים מורכבים ממאות דבורים צפופות היוצרות דמויות, כך שאם נפעל כקבוצה אחת נצליח כמותן: קהילת הדבורים פועלת כמו קיבוץ באינטרס  משותף. הדבורה היחידה  לא תשרוד לבד, אלא ביחד. "Stronger together".

צורת המשושה היא צורה שטל מתייחס אליה ברוב הציורים, זו הצורה הראשונית שהטבע יצר וכך גם נראה התא בו הדבורה שוכנת, מתוך הציורים מבעבעים דימויים כולם כאחד מונעים מהכוורת.

תופעה נוספת אליה מתייחס טל היא העובדה שבזכות הדבורים קיימת האנושות, כשתכחדנה הדבורים תעלם גם האנושות. בנוסף, בגלריה נערכות פעילויות חברתיות, המהוות כר תומך ומוקד תרבות קהילתי.

 

 

 

גלריה באזז – אג'נדה

האג'נדה של הגלריה אומרת שאם נקח דוגמא מהדבורים ונפעל כמותן בשיתוף הפעולה העולם יראה טוב יותר. לכן כל ציור עשירי שיימכר סכומו יועבר לתרומה.

 גלריה באזז - תרבות

בגלריה יערכו אירועי תרבות, הרצאות ופנאי.

גלריה באזז – מקדמת אמנים צעירים

מידי חודש יוקדש קיר בגלריה שבו יוכלו אמנים בתחילת דרכם להציג יצירותיהם  ללא עמלה.

 

 

 

 

אודות איתמר טל

פרץ לתודעה כאשר החל  לפסל חפץ נוי בדמויות כבשים ולמכור אותן ביריד עבודות יד בנחלת בנימין. הביקוש לכבשים עלה וטל עבר מעיצוב בעבודת יד לייצור המוני. ב 2006 הקים טל חברה לייצור הפסלים ושיווקם בשם "הכבשה בבה". טל לא התחבר להתמסחרות ופגישות העסקים בסין (מיקום המפעל) ומהמקום הזה החליט לפתח סדרת ספרים ודיוידי שהפכה מיד

לרבי מכר, ספרי פלטינה וזהב, עם דמויות הכבשים בסגנון של "פעם", מאוירים מפלסטלינה, באוגוסט 2008 יצא לאור הספר הראשון בסדרה מאת אפרים סידון: "בבה כבשת היומולדת". לאחר הספר הראשון יצאו עוד 6 ספרים בסדרת "בבה הכבשה" והפכן לרבי מכר.

אל עולם הציור נחשף כאשר מנשה קדישמן היה שכנו. בגלל שעסק בכבשים היה חשוב לו להכירו, טל: "בהיכרות איתו נחשפתי לאיש מצליח מוכשר ובעיקר צנוע, הערכתי אותו ולמדתי ממנו. דרכו נחשפתי לציירים והתאכזבתי שאיני יודע לצייר. לפני שנה התוודעתי לעולמן של הדבורים, החלטתי לנסות לצייר אותן והתמדתי בכך. במהלך השנה יצרתי מעל ל 100 ציורים וכך לימדתי את עצמי לצייר, נחשפתי לחומרים וטכניקות, עד שמצאתי שפה שמייחדת אותי".

גלריית באזז, גורדון 21 ת"א טלפון: 03-5664566

 פייסבוק: גלריה באזז buzz gallery

איתמר טל: 050-5454388

 

צילום  סילביה גולן